Amorim Dialloni yangi pozitsiyada o‘ynatish sababini aytdi
Manchester Yunayted bosh murabbiyi Ruben Amorim Amad Dialloni o‘rtoqlik uchrashuvida yangi pozitsiyada maydonga tushirish qarorini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Odatda portugaliyalik mutaxassis Kot-d’Ivuardan bo‘lgan vinger futbolchini o‘ng qanot himoyachisi sifatida ishlatadi. Biroq bu safar u Dialloni hujumchi ortida o‘ynatishga qaror qildi.
Amorimning so‘zlariga ko‘ra, bu Amad uchun odatdagi o‘rin emas, lekin futbolchi har xil pozitsiyalarda o‘ynashga tayyor bo‘lishi kerak. Murabbiy bu vazifani bajarishda chap oyoqda to‘pni yaxshi boshqarish muhimligini ta’kidladi.
Shuningdek, ushbu o‘rinda Bryan Mbeumo ham mavjud, biroq mavsum davomida turli o‘yinchilardan foydalanish zarurati bo‘ladi. Amorimning aytishicha, jamoa Amaddan ham vinger, ham “o‘ninchi raqam” sifatida foydalana olishi kerak, chunki jamoaga har ikki variant ham kerak.

Главный тренер Манчестер Юнайтед Рубен Аморим объяснил решение выпустить Амад Диалло на поле в новой позиции в товарищеском матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Обычно португальский специалист использует вингера из Кот-д'Ивуара на позиции правого защитника. Однако на этот раз он решил играть с Диалло за нападающим.
По словам Аморима, это не привычное место для Амад, но игрок должен быть готов играть на разных позициях. Тренер подчеркнул важность хорошего контроля мяча левой ногой при выполнении этой задачи.
Также на этой позиции есть Брайан Мбеумо, но в течение сезона будет необходимость использовать различных игроков. По словам Аморима, команда должна использовать Амад как вингера, так и "десятку", так как команде нужны оба варианта.