“Inter Mayami” hujumchisi Lionel Messi yaqinda jamoaga kelgan Rodrigo de Paul haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, 31 yoshli yarim himoyachi Madridning “Atletiko” klubidan ijaraga olindi va kelajakda to‘liq sotib olinadi. De Paul bugun yangi jamoasidagi ilk o‘yinini o‘tkazdi va asosiy tarkibda maydonga tushdi.
U Liga Kubogi doirasida bo‘lib o‘tgan “Atlas” jamoasiga qarshi bahsda g‘alabaga hissa qo‘shdi. Uchrashuv “Inter Mayami” foydasiga 2:1 hisobida yakunlandi.
Messi intervyuda de Paulning transferini yuqori baholadi. U shunday dedi: “De Paulni tarkibga qo‘shish juda yaxshi bo‘ldi.
Biz u bilan terma jamoada ko‘p o‘yinlar o‘tkazganmiz va uni yaxshi bilaman. U jamoaga katta foyda keltiradi.
Rodrigo juda katta ishtiyoq bilan keldi. U hali biz bilan mashg‘ulot o‘tkazmagan bo‘lsa-da, to‘liq o‘yin o‘ynadi.
Bu uning yuqori darajada ekanidan dalolat beradi.” Shuningdek, Messi “Atlas”ga qarshi o‘yinda ikki golga hammualliflik qildi.

Месси высоко оценил трансфер де Паула, подчеркнув его полезность
Нападающий "Интер Майами" Лионель Месси недавно высказал свое мнение о Родриго де Паула, который только что присоединился к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, 31-летний полузащитник был арендован у мадридского "Атлетико" и в будущем будет полностью выкуплен. Де Паула сегодня провел свой первый матч в новой команде и вышел на поле в основном составе.
Он внес вклад в победу в матче Кубка Лиги против команды "Атлас". Встреча завершилась со счетом 2:1 в пользу "Интер Майами".
В интервью Месси высоко оценил трансфер де Паула. Он сказал: "Присоединение де Паула к составу - это очень хорошо.
Мы провели много матчей вместе в сборной, и я хорошо его знаю. Он принесет команде большую пользу.
Родриго пришел с огромным энтузиазмом. Хотя он еще не тренировался с нами, он сыграл полный матч.
Это свидетельствует о его высоком уровне." Также Месси стал соавтором двух голов в матче против "Атлас".