Amorim Dorguning o‘yinidan mamnunligini ochiq aytdi
Manchester Yunayted futbol klubi chap qanot himoyachisi Patrik Dorgu o‘zining o‘yini bilan bosh murabbiy Ruben Amorimni hayratda qoldirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Daniyalik futbolchi mavsumoldi o‘rtoqlik uchrashuvida Bornmut jamoasiga qarshi bahsda yorqin harakatlari bilan ajralib turdi. U mazkur o‘yinda bir gol urdi va bir golli uzatma amalga oshirdi.
Uchrashuv yakunida Manchester Yunayted yirik hisobda – 4:1 hisobida g‘alaba qozondi. Bosh murabbiy Ruben Amorim o‘yindan so‘ng OAV vakillari bilan suhbatda Patrik Dorguning ko‘rsatayotgan o‘yini haqida ijobiy fikr bildirdi.
“Bu juda ta’sirli bo‘ldi. Patrik atigi 20 yoshda.
U kuchli, yaxshi texnikaga ega va himoyada o‘zini ko‘rsata oladi. U bizning jamoaga juda mos keladi”, – dedi murabbiy.
Eslatib o‘tamiz, Patrik Dorgu joriy yil fevral oyida Italiyaning Lechche klubidan Manchester Yunaytedga ko‘chib o‘tdi. Uning transferi uchun ingliz klubi 30 million yevro to‘lagan.
Hozirda yosh futbolchidan katta umidlar kutilmoqda va u jamoadagi mavqeini mustahkamlash uchun harakat qilmoqda.

Футбольный клуб Манчестер Юнайтед левый защитник Патрик Доргу удивил своего главного тренера Рубена Аморима своей игрой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Датский футболист выделился яркими действиями в товарищеском матче против команды Борнмут. В этом матче он забил один гол и сделал одну голевую передачу.
В итоге Манчестер Юнайтед одержал крупную победу со счетом 4:1. Главный тренер Рубен Аморим после матча в разговоре с представителями СМИ положительно высказался о игре Патрика Доргу.
“Это было очень впечатляюще. Патрику всего 20 лет.
Он сильный, обладает хорошей техникой и может проявить себя в защите. Он очень подходит нашей команде”, – сказал тренер.
Напомним, что Патрик Доргу в феврале этого года перешел из итальянского клуба Лечче в Манчестер Юнайтед. Английский клуб заплатил 30 миллионов евро за его трансфер.
В настоящее время от молодого футболиста ожидают больших успехов, и он старается укрепить свое положение в команде.