Langovich: Karpin Yevropada ham yirik murabbiy bo‘la oladi
Andrey Langovich hozirda "Rostov" jamoasida himoyachi sifatida faoliyat olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiya terma jamoasi hamda Moskvaning "Dinamo" klubi bosh murabbiyi Valeriy Karpinning murabbiylik salohiyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Langovich Karpin bilan "Rostov"da birga ishlagan va murabbiyning professional faoliyatidan yaxshi xabardor.
Langovichning ta’kidlashicha, Valeriy Karpin nafaqat Rossiyada, balki Yevropaning kuchli futbol ligalarida ham o‘zini ko‘rsata oladigan yirik murabbiyga aylanishi mumkin. Uning fikriga ko‘ra, Karpin allaqachon tajribali murabbiyga aylangan va Yevropaning eng kuchli besh ligasida ishlashga to‘liq qodir.
Shuningdek, futbolchi Karpinning "Rostov" murabbiyi sifatida ko‘plab yosh futbolchilarni tarbiyalaganini ham alohida e’tirof etdi. Bu esa uning yosh avlodga e’tiborli ekanidan dalolat beradi.
Valeriy Karpin "Dinamo" klubi bosh murabbiyi sifatida hozirgacha uchta rasmiy uchrashuv o‘tkazdi. Ushbu o‘yinlardan ikkitasi Moskva jamoasi g‘alabasi bilan yakunlangan, yana bir uchrashuv durang natija bilan tugagan.

Langovich: Карпин может стать крупным тренером и в Европе
Андрей Лангевич в настоящее время выступает в качестве защитника в команде "Ростов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о тренерских способностях Валерия Карпина, главного тренера сборной России и клуба "Динамо" Москвы. Лангевич работал с Карпиным в "Ростове" и хорошо осведомлен о профессиональной деятельности тренера.
По словам Лангевича, Валерий Карпин может стать крупным тренером, который сможет проявить себя не только в России, но и в сильных футбольных лигах Европы. По его мнению, Карпин уже стал опытным тренером и полностью способен работать в пяти самых сильных лигах Европы.
Также футболист отдельно отметил, что Карпин как тренер "Ростова" воспитал множество молодых футболистов. Это свидетельствует о его внимании к молодому поколению.
Валерий Карпин на посту главного тренера клуба "Динамо" провел до сих пор три официальных матча. Из этих игр две закончились победой московской команды, а одна встреча завершилась вничью.