Daniel Ruiz CSKAga ijaraga o‘tishi yakunlanmoqda
Kolumbiyaning “Millonarios” futbol klubi yarim himoyachisi Daniel Ruiz Rivera Rossiyaning CSKA jamoasiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Guillermo Arango ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, ikki klub o‘zaro kelishuvga erishgan va bitimni yakunlash arafasida.
Daniel Ruiz Rivera CSKA jamoasida ijara asosida to‘p suradi. Kelishuvga muvofiq, klub futbolchining 80 foiz huquqini majburiy sotib olish sharti bilan ijaraga oladi.
Ijara muddati bir yil etib belgilangan. 2025 yilda Daniel Ruiz “Millonarios” safida 27ta o‘yin o‘tkazdi.
U mazkur mavsumda uchta gol urdi va uchta aniq golli uzatma berdi. Transfermarkt portali kolumbiyalik 24 yoshli futbolchini 1,4 million yevroga baholagan.
Daniel Ruizning CSKAga o‘tishi yakuniga yetgach, u yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatishi kutilmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi futbolchidan yuqori natijalar kutmoqda.

Даниэль Руис завершает переход в ЦСКА на правах аренды
Полузащитник колумбийского футбольного клуба «Мильонариос» Даниэль Руис Ривера может перейти в российскую команду ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставил журналист Гильермо Аранго. По данным источника, два клуба достигли взаимного соглашения и находятся на стадии завершения сделки.
Даниэль Руис Ривера будет выступать за ЦСКА на правах аренды. Согласно соглашению, клуб арендует игрока с обязательством выкупа 80 процентов прав на него.
Срок аренды установлен на один год. В 2025 году Даниэль Руис провел 27 матчей за «Мильонариос».
В этом сезоне он забил три гола и сделал три точные голевые передачи. Портал Transfermarkt оценил колумбийского 24-летнего футболиста в 1,4 миллиона евро.
После завершения перехода Даниэля Руиса в ЦСКА ожидается, что он проявит себя в новой команде. Руководство клуба и тренерский штаб ожидают от игрока высоких результатов.