Sergeev: “Dinamo” g‘alabasiga intizom va fidokorlik kerak
Moskvaning “Dinamo” futbol klubi hujumchisi Ivan Sergeev joriy mavsum Rossiya chempionatida jamoaga oltin medallarni qo‘lga kiritishda nima yordam berishi mumkinligi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, mehnat qilish va intilish orqali har qanday natijaga erishish mumkin. Sergeevning ta’kidlashicha, maydonda har bir futbolchi o‘zini to‘liq bag‘ishlasa, jamoaning imkoniyatlari oshadi.
U intizom har qanday mahoratdan ustun turishini qayd etdi. Ayni paytda “Dinamo” hisobida to‘rt ochko mavjud.
Jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpin boshchiligida “Dinamo” dastlab “Baltika” bilan durang o‘ynadi (1:1), so‘ng “Rostov” ustidan minimal hisobda g‘alaba qozondi (1:0). Hozirda jamoa turnir jadvalida ettinchi o‘rinni egallab turibdi.
Ma’lumot uchun, “Dinamo” so‘nggi qariyb 50 yil davomida Rossiya chempioni bo‘la olgani yo‘q. Moskvaliklar oxirgi marta 1976 yilda chempionlikni qo‘lga kiritgan edi.

Сергеев: “Динамо” победы нужны дисциплина и самоотверженность
Нападающий московского футбольного клуба "Динамо" Иван Сергеев поделился своими мыслями о том, что может помочь команде завоевать золотые медали в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, можно добиться любых результатов через труд и стремление. Сергей подчеркивает, что если каждый футболист полностью отдаст себя на поле, шансы команды увеличиваются.
Он отметил, что дисциплина превосходит любое мастерство. В данный момент у "Динамо" в активе четыре очка.
Под руководством главного тренера Валерия Карпина "Динамо" сначала сыграло вничью с "Балтикой" (1:1), а затем одержало минимальную победу над "Ростовом" (1:0). В настоящее время команда занимает седьмое место в турнирной таблице.
Для справки, "Динамо" не может стать чемпионом России уже почти 50 лет. Москвичи в последний раз завоевали титул в 1976 году.
Поэтому болельщики клуба надеются на новые достижения. Учитывая, что перед командой стоят серьезные задачи, игроки и тренерский штаб должны продолжать свои усилия.