Tolyatti shahrining Akron futbol klubi rahbariyatida o‘zgarishlar bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning yangi bosh direktori etib Konstantin Klyushev tayinlandi. U bungacha o‘n oy davomida ijrochi direktor vazifasini bajargan edi.
Konstantin Klyushev bu lavozimda Aleksey Vlasovni almashtirdi. Aleksey Vlasov 2021 yil avgustidan boshlab to‘rt yil davomida klubga rahbarlik qilgan.
Klub rasmiy bayonotida sobiq bosh direktorga minnatdorchilik bildirildi. Uning jamoa rivojiga qo‘shgan hissasi e’tirof etildi va yangi ish faoliyatida muvaffaqiyatlar tilandi.
Yangi mavsumda Akron jamoasi chempionatni ishonchli boshladi. Rossiya futbol oliy ligasi musobaqasining dastlabki ikki turidan so‘ng jamoa to‘rt ochko jamg‘arib, turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Klub rahbariyatidagi o‘zgarishlar jamoa natijalariga qanday ta’sir ko‘rsatishi hozircha noma’lum, biroq rahbariyat jamoaning oldingi yutuqlarini saqlab qolishga harakat qilmoqda.

В клубе «Акрон» назначен новый директор
В руководстве футбольного клуба Akron города Тольятти произошли изменения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новым генеральным директором клуба назначен Константин Клюшев. Ранее он исполнял обязанности исполнительного директора в течение десяти месяцев.
Константин Клюшев заменил на этой должности Алексея Власова. Алексей Власов руководил клубом на протяжении четырех лет с августа 2021 года.
В официальном заявлении клуба была выражена благодарность бывшему генеральному директору. Признан его вклад в развитие команды и пожеланы успехи в новой профессиональной деятельности.
В новом сезоне команда Akron уверенно начала чемпионат. После первых двух туров Российской футбольной высшей лиги команда набрала четыре очка и занимает второе место в турнирной таблице.
Как изменения в руководстве клуба повлияют на результаты команды, пока неизвестно, однако руководство старается сохранить предыдущие достижения команды.