Andrey Kanchelskis: Rossiyada eng ko‘p muxlis “Spartak”da
O‘z vaqtida mashhur futbolchi bo‘lgan Andrey Kanchelskis Rossiyada eng mashhur futbol jamoasi qaysi ekani haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, ushbu borada birinchi o‘rinda “Spartak” klubi turadi. Kanchelskisning aytishicha, mamlakatda eng ko‘p muxlislar aynan “Spartak”ga ergashadi.
U qaysi shaharga bormasin, ko‘plab odamlar “Spartak” uchun muxlislik qilishini ta’kidlagan. Kanchelskis fikriga ko‘ra, “Spartak”ning muxlislari soni boshqa klublarnikidan, jumladan, “Zenit”dan ham ko‘proq.
“Spartak” jamoasi XXI asrda Rossiya chempionligini ikki bor qo‘lga kiritgan. Klub 2001 va 2017 yillarda mamlakat chempioni bo‘lgan.
O‘tgan mavsumda esa Dejan Stankovich boshchiligidagi “Spartak” Rossiya Premyer-ligasida to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Yaqin orada “Spartak” jamoasi navbatdagi uchrashuvini o‘tkazadi.
Rossiya chempionatining navbatdagi turi doirasida “Spartak” 3 avgust kuni safarda, Samarada, “Akron” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Bu uchrashuv muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Андрей Канчиловский: В России больше всего болельщиков у "Спартака"
В свое время знаменитый футболист Андрей Канченский ответил на вопрос о том, какая футбольная команда является самой популярной в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, на первом месте находится клуб «Спартак». По словам Канченского, в стране больше всего болельщиков именно у «Спартака».
Он отметил, что куда бы он ни поехал, много людей поддерживают «Спартак». По мнению Канченского, количество болельщиков «Спартака» больше, чем у других клубов, включая «Зенит».
Команда «Спартак» дважды завоевывала чемпионство России в XXI веке. Клуб стал чемпионом страны в 2001 и 2017 годах.
В прошлом сезоне команда «Спартак» под руководством Деяна Станковича заняла четвертое место в Российской Премьер-лиге. В ближайшее время команда «Спартак» проведет следующий матч.
В рамках следующего тура чемпионата России «Спартак» 3 августа сыграет на выезде против команды «Акрон» в Самаре. Этот матч вызывает большой интерес у болельщиков.
«Спартак» занимает особое место в российском футболе благодаря своей богатой истории и многочисленным болельщикам.