“Sherif” Yevropa Ligasi saralashidan so‘ng chiqib ketdi
Yevropa Ligasi saralash bosqichida o‘z maydonida “Utrext” jamoasidan 1:3 hisobida mag‘lub bo‘lgan “Sherif” javob uchrashuvida g‘alaba qozonish uchun katta imkoniyatga ega emas edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim o‘rtalarida mezbonlar o‘ng qanot orqali hujum uyushtirdi. Sibe Horeman jarima maydonchasiga to‘p uzatdi va Viktor Yensen 12 metr masofadan chap oyog‘i bilan darvozani aniq nishonga oldi.
Ikkinchi bo‘lim boshida niderlandiyaliklar yana gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Sufyan El-Karuani chap qanotdan burchak to‘pini oshirdi, Sibe Horeman esa bosh bilan to‘pni uzoq burchakka yo‘lladi.
Yana bir burchak to‘pdan so‘ng El-Karuani yana uzatma berdi, Horeman esa to‘pni uzoq ustunga oshirdi va Nik Virghever uni darvozaga yo‘lladi. 75-daqiqada “Sherif” jamoasi hisobni qisqartirdi.
Peter Ademo raqib himoyachisini bosim ostida qoldirdi, Vyacheslav Kozma to‘pni egallab oldi, jarima maydonchasiga yorib kirdi va darvoza oldiga uzatmani amalga oshirdi. Elijah Odede esa to‘pni darvozaga yo‘lladi.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida Sibe Horeman ikki gol muallifi bo‘lishga yaqin keldi, biroq uning kuchli zarbasi to‘sinlarga tegdi. Keyinchalik Alonzo Engvanda qisqa pas bilan El-Karuaniyga to‘p uzatdi va u 30 metr masofadan kuchli zarba bilan to‘rtinchi golni kiritdi.
Ushbu natijadan so‘ng “Sherif” Konferensiyalar ligasida “Anderlext” yoki “Hekken” jamoalariga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv “Galgenwaard” stadionida bo‘lib o‘tdi.
O‘yinda Viktor Yensen, Sibe Horeman, Nik Virghever va Sufyan El-Karuani gol mualliflari bo‘ldi, “Sherif” safida esa Elijah Odede gol urdi.

“Шериф” выбыл из квалификации Лиги Европы
В квалификации Лиги Европы команда "Шериф" потерпела поражение от "Утрехта" со счетом 1:3 на своем поле и не имела больших шансов на победу в ответном матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В середине первого тайма хозяева организовали атаку по правому флангу. Сибе Хореман сделал передачу в штрафную, и Виктор Йенсен точно поразил ворота с 12 метров левой ногой.
В начале второго тайма нидерландцы снова смогли забить гол. Сюфьян Эль-Карауни подал угловой с левого фланга, а Сибе Хореман головой отправил мяч в дальний угол.
После еще одного углового Эль-Карауни снова сделал передачу, Хореман переправил мяч на дальнюю штангу, и Ник Виргевер отправил его в ворота. На 75-й минуте команда "Шериф" сократила отставание в счете.
Питер Адемо оставил защитника соперника под давлением, Вячеслав Козма завладел мячом, прорвался в штрафную и сделал передачу на линию ворот. Элайджа Одеде отправил мяч в ворота.
В последние минуты матча Сибе Хореман почти стал автором двух голов, но его мощный удар попал в перекладину. Позже Алонзо Энгванд короткой передачей отправил мяч Эль-Карауни, который с 30 метров мощным ударом забил четвертый гол.
После этого результата "Шериф" выйдет на поле против команд "Андерлехт" или "Хеккен" в Лиге конференций. Матч прошел на стадионе "Галгенваард".
В игре авторами голов стали Виктор Йенсен, Сибе Хореман, Ник Виргевер и Сюфьян Эль-Карауни, а за "Шериф" гол забил Элайджа Одеде.