Madridning “Atletiko” jamoasining sobiq yarim himoyachisi Saul Niges klubning sovrinlarsiz qolayotgani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nigesning aytishicha, so‘nggi mavsumda “Atletiko” 200 million yevro sarflagan, joriy mavsumda ham shuncha mablag‘ ajratilgan. Unga ko‘ra, klub boshqa jamoalar kabi katta mablag‘ sarflayotgan bo‘lsa-da, sovrinlar uchun kurashishi kerak.
Niges fikricha, endi bahona qilish uchun asoslar tobora kamaymoqda. “Atletiko” jamoasini 2011 yildan beri Diego Simeone boshqarib kelmoqda.
Uning rahbarligida jamoa 8 ta sovrin qo‘lga kiritgan. Bu yutuqlar ichida Ispaniya chempionati va Yevropa ligasidagi g‘alabalar ham bor.
Shuningdek, “Atletiko” ikki marta Yevropa chempionlar ligasi finaliga chiqqan. Klubning so‘nggi katta muvaffaqiyati 2021 yilga to‘g‘ri keladi.
Hozirgi kunda jamoa yuqori natijalarga erishish uchun harakat qilmoqda. Shu sababli, muxlislar va mutaxassislar jamoadan yangi sovrinlar kutmoqda.

Саул Нигес: “Атлетико” остался без трофеев, несмотря на большие расходы
Бывший полузащитник мадридского “Атлетико” Саул Нигес высказал свое мнение о том, что клуб остается без трофеев. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Нигеса, в прошлом сезоне “Атлетико” потратил 200 миллионов евро, в этом сезоне также выделено столько же средств. По его мнению, хотя клуб тратит большие суммы, как и другие команды, он должен бороться за трофеи.
Нигес считает, что оправдания становятся все менее убедительными. Команду “Атлетико” возглавляет Диего Симеоне с 2011 года.
Под его руководством команда завоевала 8 трофеев. Среди этих достижений есть победы в чемпионате Испании и Лиге Европы.
Кроме того, “Атлетико” дважды выходил в финал Лиги чемпионов Европы. Последний крупный успех клуба относится к 2021 году.
В настоящее время команда стремится к высоким результатам. Поэтому болельщики и специалисты ожидают от команды новых трофеев.