Sheshko: Maqsadim Holanddan kuchliroq futbolchi bo‘lish
Sloveniya terma jamoasi hujumchisi Benjamin Sheshko Germaniyaning "RB Leyptsig" klubi tarkibida to‘p suradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda matbuotda uni Angliyaning kuchli klublariga o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalmoqda. Xususan, Benjamin Sheshkoga "Liverpul", "Manchester Yunayted" va "Nyukasl" klublari qiziqish bildirayotgani aytilmoqda.
Benjamin Sheshko o‘zini Norvegiyaning "Manchester Siti" klubi hujumchisi Erling Holand bilan taqqoslashayotganiga munosabat bildirdi. Unga ko‘ra, bunday taqqoslash uni yangi marralarni zabt etishga undaydi.
Sheshko o‘z so‘zida: "Holand kabi futbolchi bilan taqqoslanish meni kuchliroq bo‘lishga undaydi. Bosim bormi?
Men bunday bosimni his qilmayman. Maqsadim – Erlingdan ham yaxshiroq bo‘lish.
Ko‘pchilik bizning tezligimiz bir-biriga o‘xshashligini aytadi. Ba’zi jamoadoshlarim esa men uni ortda qoldirganimni ham ta’kidlashadi", dedi.
Shuningdek, Sheshko o‘z ustida tinmay ishlashini va doim o‘zini rivojlantirishga harakat qilishini qayd etdi. Shu bois, uning kelajagi haqida turli taxminlar matbuotda muhokama qilinmoqda.

Шешко: Моя цель стать сильнее футболистом из Голландии
Нападающий сборной Словении Бенжамин Шешко играет за немецкий клуб "РБ Лейпциг". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время в прессе появляются сообщения о том, что он может перейти в сильные клубы Англии. В частности, говорится, что Бенжамину Шешко интересуются клубы "Ливерпуль", "Манчестер Юнайтед" и "Ньюкасл".
Бенжамин Шешко прокомментировал сравнение его с нападающим клуба "Манчестер Сити" Эрлингом Холандом. По его словам, такие сравнения побуждают его достигать новых высот.
Шешко сказал: "Сравнение с футболистом, как Холанд, побуждает меня стать сильнее. Есть ли давление?
Я не чувствую такого давления. Моя цель - стать лучше, чем Эрлинг.
Многие говорят, что наша скорость похожа. Некоторые мои товарищи по команде даже подчеркивают, что я его обгоняю", - добавил он.
Кроме того, Шешко отметил, что он постоянно работает над собой и всегда старается развиваться. Поэтому в прессе обсуждаются различные предположения о его будущем.