Radchenko: Jersondan hali ko‘proq natija kutilyapti
“Zenit” jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Radchenko Peterburg klubining yangi o‘yinchisi Jerson Santosning Rossiya chempionati boshlanishidagi ishtiroki haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Jerson hali to‘liq o‘z imkoniyatini ko‘rsata olgani yo‘q va undan ko‘proq natija kutilyapti. Radchenkoga ko‘ra, Jerson tajribali va yuqori saviyali futbolchi ekani harakatlaridan bilinadi, biroq u Rossiya chempionatida har bir o‘yinda bor kuchi bilan o‘ynash zarurligini anglab yetishi lozim.
Ekspert futbolchining yangi muhitga moslashishi uzoq davom etmasligiga umid bildirdi. Ma’lumot uchun, Jerson Santos joriy yilning iyul oyida “Zenit” klubiga o‘tgan.
Uning transferi klubga 25 million yevroga tushgan. Hozircha Jerson “Zenit” tarkibida ikki o‘yinda maydonga tushdi, biroq samarali natija qayd eta olmadi.
Klub vakillari va muxlislar Jersondan yuqori o‘yin namoyish etishini kutmoqda. Mutaxassislar futbolchining kelgusida jamoaga foyda keltirishiga ishonch bildirmoqda.

Радченко: От Херсона все еще ожидают большего результата
Бывший футболист команды "Зенит" Дмитрий Радченко высказал свое мнение о выступлении нового игрока клуба Петербурга Джерсона Сантоса в начале чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Джерсон еще не смог полностью продемонстрировать свои возможности, и от него ожидают большего результата. По мнению Радченко, опытный и высококвалифицированный футболист, однако ему необходимо осознать, что в каждом матче чемпионата России нужно играть на полную силу.
Эксперт выразил надежду, что адаптация футболиста к новой среде не займет много времени. Для справки, Джерсон Сантос перешел в клуб "Зенит" в июле текущего года.
Его трансфер обошелся клубу в 25 миллионов евро. На данный момент Джерсон сыграл в двух матчах за "Зенит", но не смог показать результативную игру.
Представители клуба и болельщики ожидают от Джерсона высоких игровых показателей. Специалисты уверены, что футболист в будущем принесет пользу команде.