Radchenko: Fernandes transferi Rossiya futboli uchun muhim voqea
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Radchenko “Spartak” klubiga Jedson Fernandesning o‘tishi borasida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Spartak” matbuot xizmati 31 iyul kuni portugaliyalik futbolchi Jedson Fernandes transferi amalga oshirilganini rasman e’lon qildi. Moskva klubi bu futbolchini Turkiyaning “Beshiktash” jamoasidan sotib olish uchun deyarli 21 million yevro to‘lagan.
Bu miqdor bonuslar hisobga olinmagan holda belgilangan. Dmitriy Radchenkoning aytishicha, Fernandesning transferi Rossiya chempionati uchun sezilarli voqea bo‘ldi, chunki futbolchiga sarflangan mablag‘ juda katta.
Shuningdek, Radchenko, agar Fernandes o‘z faoliyatida rivojlanishni istaganida, Yevropa Chempionlar ligasida yoki boshqa yirik musobaqalarda qatnashayotgan jamoani tanlagan bo‘lar edi, deb hisoblaydi. Uning fikricha, Fernandesga bunday takliflar bo‘lmagan, shuning uchun u “Spartak” klubini tanladi.

Radchenko: Трансфер Фернандеса — важное событие для российского футбола
Бывший футболист сборной России Дмитрий Радченко высказал свое мнение о переходе Жедсона Фернандеша в клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пресс-служба "Спартака" 31 июля официально объявила о завершении трансфера португальского футболиста Жедсона Фернандеша. Московский клуб заплатил почти 21 миллион евро за этого игрока, купив его у турецкого клуба "Бешикташ".
Эта сумма указана без учета бонусов. По словам Дмитрия Радченко, переход Фернандеша стал значительным событием для российского чемпионата, так как затраченные на футболиста средства очень велики.
Также Радченко считает, что если бы Фернандеш хотел развиваться в своей карьере, он бы выбрал клуб, участвующий в Лиге чемпионов Европы или других крупных турнирах. По его мнению, таких предложений у Фернандеша не было, поэтому он выбрал клуб "Спартак".
Жедсон Фернандеш может дебютировать в России в воскресенье. Команда "Спартак" сыграет на выезде против клуба "Акрон".