Sochi futbol klubi himoyachisi va sardori Marselo Alves Rossiyada yashash va Rossiya Premyer-ligasidagi faoliyati haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marselo Alvesning aytishicha, u Rossiyada yashashdan juda mamnun. Klubdagi barcha hamkasblari ham uning bu yerda o‘zini yaxshi his qilayotganini bilishadi.
U birinchi kundan boshlab iliq kutib olinganini ta’kidladi va mamlakat hamda Sochi jamoasi haqida faqat ijobiy fikrda ekanini bildirdi. 27 yoshli braziliyalik futbolchi 2024 yilning fevral oyida Sochi klubiga qo‘shilgan.
Joriy mavsumda u barcha musobaqalarda uchta o‘yinda maydonga tushgan, biroq hozircha gol urish yoki golli uzatma berish bilan ajralib turgani yo‘q. Marselo Alvesning klub bilan tuzgan shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan.
Yaqinlashib kelayotgan Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turida Sochi jamoasi bosh murabbiyi Robert Moreno boshchiligida safarda Rubin jamoasi bilan uchrashadi. Bu bahsda ham Marselo Alves asosiy tarkibdan o‘rin olishi kutilmoqda.

Марсело Алвес сказал, что ему нравится жить в России
Защитник и капитан футбольного клуба Сочи Марсело Алвес поделился своими мыслями о жизни в России и своей деятельности в Российской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Марсело Алвеса, он очень доволен жизнью в России. Все его коллеги по клубу также знают, что он чувствует себя здесь хорошо.
Он отметил, что с первого дня его тепло встретили и заявил, что у него только положительное мнение о стране и команде Сочи. 27-летний бразильский футболист присоединился к клубу Сочи в феврале 2024 года.
В текущем сезоне он выходил на поле в трех матчах во всех турнирах, однако пока не выделялся ни голами, ни голевыми передачами. Контракт Марсело Алвеса с клубом рассчитан до 2028 года.
В предстоящем третьем туре Российской Премьер-лиги команда Сочи под руководством главного тренера Роберта Морено встретится в гостях с командой Рубин. Ожидается, что Марсело Алвес также займет место в основном составе в этом матче.