Gavi: Real Barselona ustunligidan xavotirda
"Barselona" jamoasining yarim himoyachisi Gavi "Barselona" va Madridning "Real" klubi o‘rtasidagi muhim raqobat haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsum Ispaniya chempionatida kataloniyaliklar "Real"dan to‘rt ochko oldinda borib, La Liga chempionligini qo‘lga kiritdi. Gavi o‘z intervyusida raqib klub futbolchilari bu natijadan xavotirda ekanini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Barselona" o‘tgan mavsumda "Real"ga qarshi to‘rt o‘yinning barchasida g‘alaba qozondi va bu holat ilgari kuzatilmagan edi. "O‘tgan mavsumda biz juda yaxshi o‘yin ko‘rsatdik, ular esa hech qanday sovrin yutolmadilar", – dedi Gavi.
Shuningdek, futbolchi "Real" klubi yozgi transfer oynasida kuchli futbolchilarni tarkibiga qo‘shganini qayd etdi. Shu sababli, ularning joriy mavsumda o‘tgan yilga nisbatan kuchliroq harakat qilishi kutilmoqda.
Yangi chempionatning birinchi turida "Barselona" "Mallorka" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv 16-avgust kuni o‘tkaziladi.
Oradan ikki kun o‘tib, Madridning "Real" klubi esa "Osasuna"ga qarshi o‘yinini o‘tkazadi. Bu bahslar yangi mavsum oldidan futbol ishqibozlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

ясно ветер 2.5 м/с, СВ
"Барселона" командасининг полузащитник Гави поделился своими мыслями о важном соперничестве между "Барселоной" и мадридским "Реалом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне в чемпионате Испании каталонцы опередили "Реал" на четыре очка и завоевали титул чемпиона Ла Лиги. Гави в своем интервью отметил, что футболисты соперничающего клуба обеспокоены этим результатом.
По его словам, "Барселона" в прошлом сезоне выиграла все четыре матча против "Реала", и такая ситуация ранее не наблюдалась. "В прошлом сезоне мы показали очень хорошую игру, а они не смогли выиграть ни одного трофея", – сказал Гави.
Также футболист отметил, что "Реал" подписал сильных игроков в летнее трансферное окно. Поэтому ожидается, что в этом сезоне они будут действовать сильнее, чем в прошлом.
В первом туре нового чемпионата "Барселона" выйдет на поле против команды "Мальорка". Этот матч состоится 16 августа.
Через два дня мадридский "Реал" проведет свой матч против "Осасуны". Эти встречи вызывают большой интерес у футбольных болельщиков перед новым сезоном.