Portugaliya terma jamoasining sobiq futbolchisi Marku Kaneyra Moskvaning “Spartak” jamoasiga yaqinda qo‘shilgan Jedson Fernandesning o‘yin darajasiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Jedson tajribali va yuqori saviyadagi futbolchi bo‘lib, bir nechta pozitsiyada o‘ynay oladi. Kaneyra Jedsonni “Spartak” uchun yozgi transfer oynasidagi eng yaxshi xarid deb hisoblaydi.
U, shuningdek, Jedsonning kelajakda ham o‘sishda davom etishini va butun liga uchun muhim futbolchiga aylanishini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda 26 yoshli Jedson Fernandes barcha musobaqalar hisobga olinganda jami 49 o‘yinda qatnashgan.
U ushbu bahslarda 12 ta gol urgan va 3 ta golli uzatmani amalga oshirgan. “Spartak” jamoasi navbatdagi uchrashuvini 3-avgust kuni o‘tkazadi.
Bu safar “Spartak”ning raqibi “Akron” jamoasi bo‘ladi. Jadvalga ko‘ra, ushbu uchrashuv muxlislar uchun qiziqarli va muhim o‘yinlardan biri bo‘lishi kutilmoqda.
Jedson Fernandesning yangi jamoasidagi o‘yini va unga bo‘lgan ishonch “Spartak”ning natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Канейра: Джедсон — лучший летний трансфер Спартака
Бывший футболист сборной Португалии Марку Канейра высказал свое мнение о игровом уровне Джедсона Фернандеса, который недавно присоединился к московскому «Спартаку». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Джедсон является опытным и высококвалифицированным футболистом, способным играть на нескольких позициях. Канейра считает Джедсона лучшим приобретением «Спартака» в летнее трансферное окно.
Он также отметил, что Джедсон продолжит развиваться в будущем и станет важным игроком для всей лиги. В прошлом сезоне 26-летний Джедсон Фернандес принял участие в 49 матчах во всех соревнованиях.
В этих матчах он забил 12 голов и сделал 3 голевые передачи. Команда «Спартак» проведет следующий матч 3 августа.
На этот раз соперником «Спартака» станет команда «Акрон». По расписанию, этот матч ожидается как один из интересных и важных для болельщиков.
Игра Джедсона Фернандеса в новой команде и доверие к нему могут положительно сказаться на результатах «Спартака».