“Sochi” futbolchilari mag‘lubiyatdan so‘ng umidni yo‘qotmayapti
“Sochi” futbolchisi Artyom Makarchuk jamoaning joriy mavsum Rossiya chempionatidagi muvaffaqiyatsiz boshlanishidan keyingi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, jamoa hali oldinda ko‘plab o‘yinlarni o‘tkazadi va natijalarni yaxshilash uchun harakat qilmoqda. “Sochi” jamoasi bosh murabbiy Robert Moreno boshchiligida dastlabki uchrashuvlarda “Lokomotiv” va “Akron” klublariga yirik hisobda mag‘lub bo‘ldi.
“Lokomotiv” bilan o‘yinda hisob 0:3, “Akron” bilan esa 0:4 bilan yakunlandi. Artyom Makarchuk jamoa ichida yaxshi ish muhiti mavjudligini, futbolchilar bir-birini qo‘llab-quvvatlashayotganini aytdi.
U, shuningdek, mavsum endi boshlangani, chempionatda ikki tur o‘tgani va bir kubok bahsi o‘tkazilgani, barcha imkoniyatlar oldinda ekanini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, eng muhimi, ruhdan tushmaslik va mehnat qilishda davom etishdir.
Keyingi uchrashuv Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turida bo‘lib o‘tadi. “Sochi” jamoasi safarda “Rubin” klubiga qarshi maydonga chiqadi.
Uchrashuv 4-avgust kuni Qozon shahrida bo‘lib o‘tadi va o‘yin Moskva vaqti bilan soat 20:00 da boshlanadi. Jamoa muhlislari keyingi o‘yinda yaxshi natija kutmoqda.

Футболисты "Сочи" не теряют надежду после поражения
Футболист “Сочи” Артем Макарчука высказал мнение о возможностях команды после неудачного старта в текущем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у команды впереди еще много игр, и они стараются улучшить результаты. Команда “Сочи” под руководством главного тренера Роберта Морено в первых встречах потерпела крупные поражения от клубов “Локомотив” и “Акрон”.
В игре с “Локомотивом” счет составил 0:3, а с “Акроном” — 0:4. Артем Макарчука отметил, что в команде существует хорошая рабочая атмосфера, и футболисты поддерживают друг друга.
Он также подчеркнул, что сезон только начался, в чемпионате прошло два тура и состоялся один кубковый матч, все возможности впереди. По его словам, самое главное — не падать духом и продолжать работать.
Следующая встреча пройдет в третьем туре Российской Премьер-лиги. Команда “Сочи” на выезде встретится с клубом “Рубин”.
Матч состоится 4 августа в городе Казань и начнется в 20:00 по московскому времени. Болельщики команды ожидают хорошего результата в следующей игре.