Rossiya oliy futbol ligasi matbuot xizmati 8-turdan 13-turgacha bo‘lgan uchrashuvlar jadvalini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avval xabar berganimizdek, poytaxtning asosiy derbisi – Moskva jamoalari CSKA va Spartak o‘rtasidagi uchrashuv 5-oktabr kuni bo‘lib o‘tadi. Shuningdek, Dinamo va Spartak klublari o‘rtasidagi derbi 13-sentabr kuni o‘tkaziladi.
Uchrashuv soat 16:45 da boshlanishi rejalashtirilgan. Krasnodar va Zenit jamoalari esa 21-sentabr kuni maydonga tushadi, o‘yin boshlanish vaqti soat 19:30 ga belgilangan.
Yana bir muhim derbi – Lokomotiv va CSKA jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 18-oktabr kuni tashkil etiladi. Bu bellashuv Moskva vaqti bilan soat 19:45 da boshlanadi.
To‘liq uchrashuvlar jadvali va batafsil ma’lumotni quyidagi maqoladan topishingiz mumkin. Barcha futbol ishqibozlari uchun ushbu muhim voqealar haqida xabardor bo‘lish tavsiya etiladi.

Расписание матчей 8–13 туров Российской высшей лиги опубликовано
Пресс-служба Российской высшей футбольной лиги опубликовала расписание матчей с 8-го по 13-й тур. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как мы уже сообщали, главное дерби столицы – встреча московских команд ЦСКА и Спартака пройдет 5 октября. Также дерби между клубами Динамо и Спартак состоится 13 сентября.
Матч запланирован на 16:45. Команды Краснодар и Зенит выйдут на поле 21 сентября, время начала игры назначено на 19:30.
Еще одно важное дерби – встреча команд Локомотив и ЦСКА пройдет 18 октября. Это противостояние начнется в 19:45 по московскому времени.
Полное расписание матчей и подробную информацию можно найти в следующей статье. Всем футбольным болельщикам рекомендуется быть в курсе этих важных событий.