Madridning "Atletiko" futbol klubi bosh direktori Migel Anxel Xil klub uchun o‘tgan mavsum natijalari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, mavsumdagi eng muhim voqea Yevropa chempionlar ligasidan chiqib ketish bo‘ldi. Xilning ta’kidlashicha, aynan "Real" jamoasiga qarshi o‘yinda penalti tufayli "Atletiko" mag‘lubiyatga uchradi.
Bu qaror hakam tomonidan bahsli tarzda qabul qilindi va penalti Xulian Alvares tomonidan amalga oshirildi. Xil o‘z intervyusida shuningdek, jamoaning "Real"ga qarshi o‘yinga qadar yaxshi o‘ynaganini qayd etdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, aynan shu bahs oldidan jamoada muammolar paydo bo‘ldi. Xususan, "Xetafe"ga qarshi o‘yinda ham jamoa o‘zini yaxshi ko‘rsata olmadi.
Bosh direktor bu holatni o‘yinchilarda bosim va asabiylik kuchaygani bilan izohladi. Madridning "Atletiko" klubi uchun yangi mavsum Ispaniya chempionatida 17 avgust kuni boshlanadi.

«Атлетико» оказал давление, из-за чего «Реал» упустил возможность
Генеральный директор мадридского футбольного клуба "Атлетико" Мигель Анхель Хиль поделился своими мыслями о результатах клуба в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, самым важным событием сезона стало выбывание из Лиги чемпионов Европы. Хиль отметил, что именно в матче против команды "Реал" "Атлетико" потерпел поражение из-за пенальти.
Это решение было спорно принято судьей, и пенальти был реализован Хулианом Альваресом. В своем интервью Хиль также отметил, что команда хорошо играла перед матчем с "Реалом".
По его словам, именно перед этим спором в команде возникли проблемы. В частности, в матче против "Хетафе" команда также не смогла показать себя хорошо.
Генеральный директор объяснил эту ситуацию тем, что у игроков усилилось давление и нервозность. Новый сезон для мадридского "Атлетико" начнется в чемпионате Испании 17 августа.
В этот день клуб проведет матч против команды "Эспаньол". Руководитель клуба сообщил, что команда серьезно готовится к предстоящим встречам.