Manchester Yunayted Sheshko transferida o‘zini favorit deb bilmoqda
Manchester Yunayted klubi hujumchi Binyamin Sheshkoni o‘z tarkibiga qo‘shib olish bo‘yicha raqobatda g‘olib chiqqaniga ishonmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqida jurnalist Grem Beyli ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qildi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Sheshko “RB Leyptsig” jamoasidan Manchester Yunaytedga o‘tishga tayyor.
U hatto ingliz klubida Yevrokubok o‘yinlari bo‘lmasa ham, Ruben Amorim boshqaruvidagi jamoaga qo‘shilishga rozilik bildirgan. Bundan avval, 22 yoshli Sheshkoga “Nyukasl” ham qiziqish bildirgan edi.
“Nyukasl” kelasi mavsum Angliya nomidan Chempionlar ligasida ishtirok etadi, “qizil iblislar” esa Yevrokuboklardan chetda qolmoqda. Jurnalistlar xabariga ko‘ra, “RB Leyptsig” Sheshko transferidan katta daromad olishni maqsad qilgan.
Klub futbolchini 75 million yevro va qo‘shimcha bonuslar evaziga sotmoqchi. Hozircha tomonlar o‘rtasida rasmiy kelishuvga erishilmagan, ammo muzokaralar davom etmoqda.

Манчестер Юнайтед считает себя фаворитом в трансфере Шешко
Клуб Manchester United уверен, что выиграл конкуренцию за нападающего Беньямина Шешко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Грем Бейли сообщил в социальных сетях. По данным, Шешко готов перейти из команды "РБ Лейпциг" в Manchester United.
Он даже согласился присоединиться к команде под руководством Рубена Аморима, даже если в английском клубе не будет игр в еврокубках. Ранее 22-летним Шешко также интересовался "Ньюкасл".
"Ньюкасл" в следующем сезоне будет участвовать в Лиге чемпионов от Англии, а "красные дьяволы" остаются вне еврокубков. По сообщениям журналистов, "РБ Лейпциг" нацелен на получение большой прибыли от трансфера Шешко.
Клуб хочет продать футболиста за 75 миллионов евро и дополнительные бонусы. Пока стороны не достигли официального соглашения, но переговоры продолжаются.