Pavlyuchenko “Zenit” va CSKA o‘yinida mezbonlarni favorit deb biladi
Rossiya milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi Roman Pavlyuchenko Rossiya chempionati o‘yinlariga o‘zining taxminlarini berishda davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu safar u Premyer-liga uchinchi turining markaziy uchrashuvi — “Zenit” va CSKA jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga prognoz berdi. Sobiq “Spartak” futbolchisi bu bellashuvda mezbonlar g‘alabasini kutmoqda.
Pavlyuchenkoning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” bosh murabbiyi Semak jamoasida g‘alaba uchun yetarli motivatsiya bor. Shu bilan birga, CSKA futbolchilari ham osonlikcha taslim bo‘lmaydi.
U natija sifatida 3:2 yoki 2:1 hisobini kutmoqda, biroq har ikki holatda ham “Zenit”ning ustun kelishini ta’kidlamoqda. “Men aynan ‘Zenit’ g‘alabasiga ishonaman”, – deydi Roman Pavlyuchenko.
Uchrashuv 3-avgust, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yin “Gazprom Arena” stadionida soat 18:00 da boshlanadi (Moskva vaqti bilan).

Павлюченко считает хозяев фаворитами в матче "Зенит" и ЦСКА
Бывший футболист сборной России Роман Павлюченко продолжает делать свои прогнозы на матчи чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этот раз он сделал прогноз на центральный матч третьего тура Премьер-лиги — игру между командами «Зенит» и ЦСКА. Бывший футболист «Спартака» ожидает победы хозяев в этом противостоянии.
По словам Павлюченко, у главного тренера «Зенита» Семака есть достаточная мотивация для победы. В то же время, футболисты ЦСКА также не сдадутся без борьбы.
Он ожидает результат 3:2 или 2:1, однако в обоих случаях подчеркивает преимущество «Зенита». «Я верю именно в победу ‘Зенита’», — говорит Роман Павлюченко.
Матч состоится 3 августа, в воскресенье. Игра начнется на стадионе «Газпром Арена» в 18:00 (по московскому времени).