Bu mavzu, Kluplar o‘rtasidagi jahon chempionati uchun yangi format joriy etilishi ortidan ommaviy axborot vositalarida muhokama qilina boshlandi. Richard Mastersning so‘zlariga ko‘ra, hozircha jamoalar sonini qisqartirish masalasi kun tartibida emas.
U 1994 yildan buyon Premer-ligada 20 ta klub qatnashib kelayotganini, har mavsum 380 ta o‘yin o‘tkazilishini ta’kidladi. Uning fikricha, bu tizim o‘zini oqlagan va hozircha o‘zgartirishga ehtiyoj yo‘q.
Shuningdek, u Premer-liga ichki musobaqa taqvimini Yevropa va jahon miqyosidagi o‘zgarishlarga moslashtirish ustida ish olib borayotganini aytdi. Yangi mavsum Angliyada juda qisqa muddatdan so‘ng boshlanadi.
Eslatib o‘tamiz, yaqinda “Chelsi” klubi “PSJ” ustidan g‘alaba qozonib, dunyoning eng yaxshi klubi deb topildi. Shuningdek, hozir AQSHda o‘tkazilayotgan Yozgi seriya o‘yinlari yakuniga yetmasidan yangi mavsumga tayyorgarlik ishlari boshlangan.

В Премьер-лиге количество клубов не будет сокращено – Masters
Исполнительный директор Английской Премьер-лиги Ричард Мастерс прокомментировал сообщения о возможном сокращении числа команд, участвующих в чемпионате Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта тема начала обсуждаться в СМИ после введения нового формата чемпионата мира среди клубов. По словам Ричарда Мастерса, в настоящее время вопрос о сокращении числа команд не стоит на повестке дня.
Он отметил, что с 1994 года в Премьер-лиге участвуют 20 клубов, и каждый сезон проводится 380 матчей. По его мнению, эта система оправдала себя, и в настоящее время нет необходимости в изменениях.
Также он сообщил, что работает над адаптацией внутреннего календаря Премьер-лиги к изменениям на европейском и мировом уровнях. Новый сезон начнется в Англии очень скоро.
Напомним, что недавно клуб "Челси" одержал победу над "ПСЖ" и был признан лучшим клубом мира. Также в настоящее время началась подготовка к новому сезону, не дожидаясь завершения Летней серии игр, проходящей в США.