Andrey Talalayev boshchiligidagi Baltika jamoasi dastlab Moskvaning Dinamo jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Keyingi uchrashuvda esa, ko‘pchilik uchun kutilmagan tarzda, Spartak jamoasini 3:0 hisobida yirik g‘alaba bilan mag‘lub etdi.
Anton Shuninning so‘zlariga ko‘ra, ko‘plab futbol muxlislari Baltika jamoasidan bunday yorqin boshlanishni kutmagan edilar. Uning ta’kidlashicha, jamoa dastlabki ikki o‘yinda juda ishonchli harakat qilib, chempionatning yuqori o‘rinlari uchun kurashayotgan raqiblarga qarshi 4 ochko jamg‘arishi yaxshi natija hisoblanadi.
Shuningdek, sobiq darvozabon navbatdagi turda Kaliningrad jamoasi uchun Orenburg jamoasi jiddiy raqib bo‘lishi mumkinligini qayd etdi, chunki Orenburg himoyada mustahkam o‘yin ko‘rsatmoqda. Baltika va Orenburg uchrashuvi Kaliningrad shahrida 3-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.

Шунин: Балтика новый сезон надежно начала
Бывший вратарь сборной России Антон Шунин оценил участие команды Балтика в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Балтика под руководством Андрея Талалаева сначала сыграла вничью 1:1 с московским Динамо. В следующем матче, неожиданно для многих, она одержала крупную победу над командой Спартак со счетом 3:0.
По словам Антона Шунина, многие футбольные болельщики не ожидали такого яркого начала от команды Балтика. Он отметил, что команда, уверенно действуя в первых двух играх, набрала 4 очка в борьбе с соперниками, которые борются за высокие места в чемпионате, что является хорошим результатом.
Также бывший вратарь отметил, что в следующем туре команда Калининград может стать серьезным соперником для команды Оренбург, так как Оренбург демонстрирует надежную игру в защите. Матч Балтика и Оренбург пройдет в Калининграде 3 августа.