Al Hilal Darvin Nunyes transferi bo‘yicha muzokara qilmoqda
Al Hilal futbol klubi ayni paytda Liverpul hujumchisi Darvin Nunyes bilan muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Saudiya Arabistonining ushbu yetakchi jamoasi so‘nggi vaqtlarda urugvaylik futbolchini transfer qilish bo‘yicha asosiy da’vogar sifatida ko‘rilmoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, Liverpul klubi Nunyesni yozgi transfer oynasi yopilguniga qadar sotishni rejalashtirgan.
Mashhur futbol jurnalisti Fabrizio Romano xabariga ko‘ra, Al Hilal vakillari 26 yoshli futbolchining atrofidagilar bilan muzokaralarni davom ettirmoqda. Darvin Nunyes hozirda Ar Riyod jamoasi uchun asosiy transfer maqsadlaridan biri bo‘lib qolmoqda.
Transfermarkt saytida Darvin Nunyesning taxminiy narxi 45 million yevroga teng deb baholangan. Futbolchining Liverpul klubi bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil yozigacha mo‘ljallangan.
Shu sababli, agar muzokaralar muvaffaqiyatli yakunlansa, Al Hilal jamoasi Nunyesni kelasi mavsumdan o‘z tarkibiga qo‘shib olishi mumkin. Hozircha klub va futbolchi o‘rtasida yakuniy kelishuvga erishilmagan.

Al Hilal ведет переговоры по трансферу Дарвина Нуньеса
Футбольный клуб Аль Хилал в настоящее время ведет переговоры с нападающим Ливерпуля Дарвином Нуньесом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот ведущий клуб Саудовской Аравии в последнее время рассматривается как основной претендент на трансфер уругвайского футболиста. Согласно информации, клуб Ливерпуль планирует продать Нуньеса до закрытия летнего трансферного окна.
По сообщениям известного футбольного журналиста Фабрицио Романо, представители Аль Хилала продолжают переговоры с окружением 26-летнего футболиста. Дарвин Нуньес по-прежнему остается одной из основных трансферных целей команды Ар Рияд.
На сайте Transfermarkt предполагаемая стоимость Дарвина Нуньеса оценивается в 45 миллионов евро. Действующий контракт футболиста с клубом Ливерпуль рассчитан до лета 2028 года.
Поэтому, если переговоры завершатся успешно, команда Аль Хилал может подписать Нуньеса в свой состав на следующий сезон. На данный момент окончательное соглашение между клубом и футболистом не достигнуто.