Oliver Kan "Bavariya"ning asosiy raqiblarini sanab o‘tdi
Germaniyaning mashhur futbolchisi, sobiq "Bavariya" va Germaniya terma jamoasi darvozaboni, 2002 yilgi jahon chempionati vitse-chempioni Oliver Kan yangi Bundesliga mavsumi oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Bavariya" jamoasining asosiy raqiblari kimlar bo‘lishi mumkinligi haqida to‘xtaldi va bu borada o‘z mulohazalarini bayon etdi. Oliver Kanning fikricha, Dortmundning "Borussiya" jamoasi yetakchilikka qaytish uchun katta harakat qilishi kerak bo‘ladi.
Bundan tashqari, "Leyptsig" jamoasi ham o‘tgan mavsumdagi yutuqlarini davom ettirishga harakat qiladi. Kan, shuningdek, "Bayer" klubi kuchli jamoalar safida qolishga intilishini va Frankfurtning "Ayntraxt" jamoasi ham barqaror rivojlanayotganini ta’kidladi.
Shu bilan birga, u ko‘plab jamoalar kuchli raqobat ko‘rsatishga intilsa-da, "Bavariya"ning ustunligi saqlanib qolishi mumkinligini aytdi. Ma’lumot uchun, Germaniya chempionatining yangi mavsumi 22-avgust kuni boshlanishi rejalashtirilgan.
Shu sababli, futbol ishqibozlari Bundesligadagi bahslarni katta qiziqish bilan kutmoqda. Oliver Kanning fikrlariga ko‘ra, yangi mavsumda ham asosiy kurash yetakchi jamoalar o‘rtasida kechadi.

Оливер Кан перечислил основных соперников "Баварии"
Знаменитый немецкий футболист, бывший вратарь «Баварии» и сборной Германии, серебряный призер чемпионата мира 2002 года Оливер Кан высказал свои мысли перед новым сезоном Бундеслиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он остановился на том, кто может быть основными соперниками команды «Бавария», и изложил свои соображения по этому поводу. По мнению Оливера Кана, команде «Боруссия» из Дортмунда придется приложить большие усилия, чтобы вернуться на первое место.
Кроме того, команда «Лейпциг» также будет пытаться продолжить свои успехи прошлого сезона. Кан также отметил, что клуб «Байер» будет стремиться оставаться среди сильных команд, а команда «Айнтрахт» из Франкфурта также стабильно развивается.
В то же время он сказал, что, несмотря на то что многие команды будут стремиться к сильной конкуренции, преимущество «Баварии» может сохраниться. Для справки, новый сезон чемпионата Германии запланирован на 22 августа.
Поэтому футбольные болельщики с большим интересом ждут матчей Бундеслиги. По мнению Оливера Кана, основная борьба в новом сезоне также развернется между ведущими командами.