Gavi: Barselona muvaffaqiyati jamoaviy o‘yinda
"Barselona" jamoasining yarim himoyachisi Gavi jamoaning Hans-Diter Flik boshchiligidagi muvaffaqiyatlarining asosiy sabablaridan birini aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniya klubi 2024/2025 yilgi mavsumda juda muvaffaqiyatli ishtirok etdi. Jamoa Ispaniya chempionati – La Ligada, shuningdek, Ispaniya Kubogi va Superkubogida g‘olib bo‘ldi.
Faqatgina Chempionlar ligasida finalgacha yetib bora olmadi va yarim final bosqichida to‘xtab qoldi. Gavining so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan mavsumdagi yutuqlarning muhim omillaridan biri jamoa tarkibi bo‘ldi.
U har bir o‘yinda asosiy tarkibda maydonga tushmagan bo‘lsa-da, ko‘plab uchrashuvlarning hal qiluvchi daqiqalarida muhim rol o‘ynaganini ta’kidladi. Shuningdek, u kuchli yarim himoyachilarga ega bo‘lish jamoaga har doim ustunlik berishini qayd etdi.
Uning aytishicha, "Barselona"da bunday futbolchilar yetarli. Gavi hisobot mavsumida "ko‘k-anorranglilar" safida jami 42 ta o‘yinda qatnashdi.
U uchta gol urdi va uchta golli uzatmani amalga oshirdi. Shu tariqa, yosh futbolchi o‘z hissasini jamoa muvaffaqiyatiga qo‘shdi.

Гави: Успех Барселоны в командной игре
Каталонский клуб очень успешно выступил в сезоне 2024/2025. Команда стала победителем чемпионата Испании – Ла Лиги, а также Кубка Испании и Суперкубка.
Только в Лиге чемпионов команда не смогла дойти до финала и остановилась на стадии полуфинала. По словам Гави, одним из важных факторов успехов прошлого сезона стал состав команды.
Он подчеркнул, что, хотя в каждом матче он не выходил в основном составе, он сыграл важную роль в решающие моменты многих встреч. Также он отметил, что наличие сильных полузащитников всегда дает команде преимущество.
По его словам, в "Барселоне" достаточно таких футболистов. Гави в отчетном сезоне принял участие в 42 матчах в составе "сине-гранатовых".
Он забил три гола и сделал три голевых передачи. Таким образом, молодой футболист внес свой вклад в успех команды.