"Tottenxem" hujumchisi Son Xyon Min klub bilan xayrlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
33 yoshli futbolchi, jamoa sardori, tez orada klubni tark etishini rasman e’lon qildi. Yangi mavsum rasmiy o‘yinlariga "Tottenxem" o‘zining uzoq yillik yetakchisisiz kirib boradi.
Son Xyon Min matbuot anjumanida "Tottenxem" juda yaxshi klub va uning muxlislari ham ajoyib. Men bu yerda o‘tkazgan vaqtimdan ajoyib xotiralar bilan ketmoqdaman.
Jamoaga yangi mavsumda eng yaxshi tilaklarni bildiraman", deya ta’kidladi. Yaqin dam olish kunlarida "Nyukasl"ga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi Son Xyon Min uchun "Tottenxem" safidagi so‘nggi o‘yini bo‘lishi kutilmoqda.
Agar kutilmagan biror voqea ro‘y bermasa, tez orada janubiy koreyalik futbolchi "Los-Anjeles" klubi bilan shartnoma imzolashi rejalashtirilgan. Shu tariqa, "Tottenxem" o‘zining tajribali va sermahsul hujumchisidan ayriladi, Son esa faoliyatida yangi bosqichni boshlaydi.

Сон Хён Мин официально объявил о том, что покидает "Тоттенхэм"
33-летний футболист, капитан команды, официально объявил о том, что вскоре покинет клуб. Новый сезон в официальных играх «Тоттенхэм» начнет без своего многолетнего лидера.
На пресс-конференции Сон Хён Мин отметил: ««Тоттенхэм» — очень хороший клуб, и его болельщики тоже замечательные. Я уезжаю с прекрасными воспоминаниями о времени, проведенном здесь».
«Желаю команде всего наилучшего в новом сезоне», — добавил он. В ближайшие выходные товарищеский матч против «Ньюкасла» ожидается как последний матч Сона Хён Мина в составе «Тоттенхэма».
Если не произойдет ничего неожиданного, южнокорейский футболист планирует подписать контракт с клубом «Лос-Анджелес». Таким образом, «Тоттенхэм» потеряет своего опытного и результативного нападающего, а Сон начнет новый этап в своей карьере.