Sobiq “Zenit” hujumchisi Aleksey Gasilin Rossiya chempionatining yangi mavsumida “Rostov” jamoasining omadsiz boshlang‘ichi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, “Rostov” dastlabki uchrashuvlarda “Zenit” va Moskvaning “Dinamo” jamoalariga yutqazdi. Aleksey Gasilinning aytishicha, “Rostov” ba’zi daqiqalarda chiroyli o‘yin namoyish qilmoqda.
U bosh murabbiy Jonatan Alba jamoadan nimani kutayotganini aniq ko‘rayotganini ta’kidladi. Gasilinning fikricha, natijalar albatta bo‘ladi va jamoa ochkolar ishlab oladi.
Rossiya Premer-ligasining navbatdagi uchrashuvida Jonatan Alba boshchiligidagi “Rostov” futbolchilari Samaradagi “Krylya Sovetov” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Uchinchi tur o‘yini bugun, 2-avgust kuni “Rostov”ning o‘z uy stadionida o‘tkaziladi.
Mazkur uchrashuvda jamoa oldingi mag‘lubiyatlardan keyin o‘zini ko‘rsatishga harakat qiladi. Muxlislar jamoaning keyingi natijalaridan ijobiy o‘zgarish kutmoqda.

Гасилин оценил неудачный старт "Ростова"
Бывший нападающий «Зенита» Алексей Гасилин высказал свое мнение о неудачном старте команды «Ростов» в новом сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что «Ростов» проиграл в первых матчах командам «Зенит» и московскому «Динамо». По словам Алексея Гасилина, «Ростов» в некоторые моменты демонстрирует красивую игру.
Он отметил, что главный тренер Хонатан Альба четко видит, чего ожидает от команды. По мнению Гасилина, результаты обязательно будут, и команда наберет очки.
В следующем матче Российской Премьер-лиги футболисты «Ростова» под руководством Хонатана Альбы выйдут на поле против команды «Крылья Советов» из Самары. Игра третьего тура пройдет сегодня, 2 августа, на домашнем стадионе «Ростова».
В этом матче команда постарается проявить себя после предыдущих поражений. Болельщики ожидают положительных изменений в результатах команды.