Samedov: Spartak mamlakatda Zenitdan mashhurroq
Sobiq Moskva “Spartak” jamoasi yarim himoyachisi Aleksandr Samedovdan qaysi klub ko‘proq mashhur ekani haqida so‘ralganda, u “Spartak”ni tanladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Samedovning ta’kidlashicha, “Spartak” klubi mamlakat bo‘ylab ko‘plab muxlislarga ega va tarixan har doim xalq jamoasi bo‘lib kelgan. Uning fikriga ko‘ra, “Spartak” bir marta xalq jamoasiga aylangan bo‘lsa, bu maqomni doim saqlab qoladi.
Shu sababli, Samedov “Spartak” “Zenit”dan ko‘ra mashhurligi yuqori ekanini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda Rossiya chempionatining 2025/2026 yilgi mavsumida ikki turdan keyin “Spartak” uch ochko bilan turnir jadvalining o‘ninchi o‘rnida bormoqda.
“Zenit” esa to‘rt ochko jamg‘arib, oltinchi pog‘onani egallab turibdi. Joriy mavsumning beshinchi turida, 16-avgust kuni, ikki jamoa Moskvada o‘zaro uchrashuv o‘tkazadi.
Ushbu o‘yin har ikki klub uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kuzatiladi. “Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi raqobat doimo yuqori bo‘lgan.

Самедов: Спартак в стране более известен, чем Зенит
Когда у бывшего полузащитника московского «Спартака» Александра Самедова спросили, какой клуб более известен, он выбрал «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Самедова, клуб «Спартак» имеет множество поклонников по всей стране и исторически всегда был народной командой. По его мнению, если «Спартак» однажды стал народной командой, этот статус всегда будет сохраняться.
Поэтому Самедов подчеркнул, что «Спартак» более известен, чем «Зенит». В настоящее время в чемпионате России сезона 2025/2026 после двух туров «Спартак» занимает десятое место в турнирной таблице с тремя очками.
«Зенит» же набрал четыре очка и занимает шестую строчку. В пятом туре текущего сезона, 16 августа, обе команды проведут встречу в Москве.
Эта игра имеет большое значение для обоих клубов и будет с большим интересом наблюдаться болельщиками. Соперничество между «Спартаком» и «Зенитом» всегда было высоким.