Zaul Tedeev, Tol'yatti shahrining "Akron" futbol klubi bosh murabbiyi, Moskvaning "Spartak" jamoasiga qarshi bo‘ladigan uchrashuv oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Rossiya Premyer-ligasi uchinchi turi doirasida 3-avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Murabbiyning aytishicha, oldinda juda kuchli raqibga qarshi murakkab o‘yin kutmoqda va unga jiddiy tayyorgarlik ko‘rish zarur.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Spartak" futbolchilarining imkoniyatlari yaxshi ma’lum va bu jamoaning kuchli tomonlarini yaxshi bilishadi. Shunga qaramay, Tedeev o‘z jamoasiga faqat o‘z o‘yiniga e’tibor qaratish va faqat g‘alaba haqida o‘ylash lozimligini ta’kidladi.
"Spartak" va "Akron" jamoalari rasmiy uchrashuvlarda shu paytgacha to‘rt marta maydonga tushgan. Bu o‘yinlarda "Spartak" uch marta g‘alaba qozongan, natijalar quyidagicha: bir marta 4:0 hisobida, ikki marta esa 3:2 hisobida yutgan.
"Akron" esa bir marta, ya’ni 2023 yilda Rossiya Kubogi doirasida, 2:1 hisobida g‘alaba qozongan. Shu sababli, navbatdagi o‘yin ham futbol muxlislari uchun qiziqarli va muhim bo‘lishi kutilmoqda.

Тедеев: "Акрон" серьезно готовится к матчу против "Спартака"
Заул Тедеев, главнй тренер футбольного клуба "Акрон" из Тольятти, высказал свои мысли перед предстоящей встречей с московским "Спартаком". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча запланирована на 3 августа в рамках третьего тура Российской Премьер-лиги. По словам тренера, впереди ожидает сложная игра против очень сильного соперника, и необходимо серьезно подготовиться.
По его словам, возможности футболистов "Спартака" хорошо известны, и они хорошо знают сильные стороны этой команды. Тем не менее, Тедеев подчеркнул, что его команде нужно сосредоточиться только на своей игре и думать только о победе.
Команды "Спартак" и "Акрон" встречались в официальных матчах четыре раза. В этих играх "Спартак" одержал три победы, результаты следующие: один раз 4:0, дважды 3:2.
"Акрон" же выиграл один раз, а именно в 2023 году в рамках Кубка России, со счетом 2:1. Поэтому ожидается, что следующая игра также будет интересной и важной для футбольных болельщиков.