Lisov: Jedsonning Spartakka o‘tishi kutilgan transfer bo‘ldi
Sobiq “Benfika” futbolchisi Vitaliy Lisov Jedson Fernandesning “Spartak” jamoasiga o‘tishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lisovning aytishicha, Jedsonning “Spartak”ga transferi uni hayron qoldirmagan. U Portugaliyada bo‘lganida, ko‘plab futbolchilar Rossiya chempionati haqida so‘raganini aytdi.
Barchaga ma’lumki, Rossiyada futbolchilar maoshi Portugaliyaga qaraganda ancha yuqori. Shu sababli, ko‘plab futbolchilar Rossiyada o‘ynashni istaydi, biroq bunday qarorga har doim ham hamma jur’at eta olmaydi.
Eslatib o‘tamiz, Jedson Fernandes uchun “Spartak” klubi “Beshiktash”ga 20 million yevrodan ortiq mablag‘ to‘lagan. Bundan tashqari, qo‘shimcha bonuslar ham mavjud.
Jedson Fernandes bilan to‘rt yillik shartnoma imzolangan. Ta’kidlash joizki, Rossiyada futbolchilar uchun yaratilgan sharoit va taklif etilayotgan moliyaviy imkoniyatlar ko‘plab xorijlik futbolchilarning e’tiborini tortmoqda.
Portugaliya futbolchilari ham ushbu imkoniyatlardan foydalanishga harakat qilmoqda, biroq Rossiyaga ko‘chib o‘tish uchun ularning barchasi ham qat’iy qaror qila olmaydi. Shu sababli, Jedsonning bu transferi ko‘plab futbolchilar uchun o‘rnak bo‘lishi mumkin.

Лисов: Переход Едсона в Спартак стал ожидаемым трансфером
Бывший футболист «Бенфики» Виталий Лисов высказал свое мнение о переходе Жедсона Фернандеша в команду «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Лисова, переход Жедсона в «Спартак» его не удивил. Он отметил, что когда был в Португалии, многие футболисты спрашивали его о чемпионате России.
Всем известно, что зарплаты футболистов в России значительно выше, чем в Португалии. Поэтому многие футболисты хотят играть в России, однако не все всегда решаются на такой шаг.
Напомним, что клуб «Спартак» заплатил более 20 миллионов евро «Бешикташу» за Жедсона Фернандеша. Кроме того, существуют дополнительные бонусы.
С Жедсоном Фернандешем подписан четырехлетний контракт. Следует отметить, что условия, созданные для футболистов в России, и предлагаемые финансовые возможности привлекают внимание многих иностранных игроков.
Португальские футболисты также пытаются воспользоваться этими возможностями, однако не все из них могут принять твердое решение о переезде в Россию. Поэтому переход Жедсона может стать примером для многих футболистов.