Kanchelskis: Krasnodar bu mavsum chempion bo‘la olmaydi
Sobiq mashhur futbolchi Andrey Kanchelskis joriy mavsumda "Krasnodar" jamoasining imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Manchester Yunayted"ning sobiq futbolchisi fikricha, "Krasnodar" Rossiya chempioni unvonini himoya qila olmaydi. Kanchelskisning ta’kidlashicha, "Krasnodar" yaxshi o‘yin namoyish etgan va "Zenit"ni mag‘lub etishga muvaffaq bo‘lgan bo‘lsa-da, bunday natijani yana bir bor takrorlashi qiyin.
Unga ko‘ra, "Krasnodar" joriy mavsumda chempion bo‘la olmaydi. Sababi, jamoada "Zenit"ga qaraganda futbolchilar soni kamroq va ularning imkoniyatlari ham pastroq.
Ma’lumot uchun, Premer-liga dastlabki ikki turida "Krasnodar" uch ochko jamg‘ardi. Murad Musayev boshchiligidagi jamoa safarda "Pari NN"ni 3:0 hisobida yengdi, biroq keyingi uchrashuvda o‘z maydonida "Lokomotiv"ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Navbatdagi, uchinchi turda "Krasnodar" o‘z maydonida "Dinamo"ga qarshi bahs olib boradi. Ushbu o‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin.

Канчельскис: Краснодар в этом сезоне не сможет стать чемпионом
Бывший известный футболист Андрей Канчельскис высказал свое мнение о возможностях команды "Краснодар" в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению бывшего игрока "Манчестер Юнайтед", "Краснодар" не сможет защитить титул чемпиона России. Канчельскис отметил, что, хотя "Краснодар" продемонстрировал хорошую игру и смог одержать победу над "Зенитом", повторить такой результат еще раз будет сложно.
По его словам, "Краснодар" не сможет стать чемпионом в этом сезоне. Причина в том, что в команде меньше игроков по сравнению с "Зенитом", и их возможности также ниже.
Для справки, в первых двух турах Премьер-лиги "Краснодар" набрал три очка. Команда под руководством Мурада Мусаева в гостях обыграла "Пари НН" со счетом 3:0, но в следующем матче на своем поле проиграла "Локомотиву" со счетом 1:2.
В следующем, третьем туре "Краснодар" проведет матч против "Динамо" на своем поле. Эту игру можно будет следить в текстовой трансляции.