Yangi futbol mavsumi yaqinlashmoqda va Milan jamoasi o‘z tarkibini kuchaytirish ustida ish olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur jurnalist Janluka Di Marzio axborotiga ko‘ra, Milan klubi hujum chizig‘ini mustahkamlash uchun Liverpul futbolchisi Darvin Nunyesni asosiy nomzod sifatida belgilagan. Hozirgi paytda muzokaralar oson kechmayapti, chunki boy klublardan biri bo‘lgan Al Hilal ham ushbu futbolchiga qiziqish bildirmoqda.
Biroq, Al Hilal hali rasman taklif yubormagan. Milan esa 26 yoshli futbolchi bilan allaqachon bog‘langan.
Mutaxassislar Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, Darvin Nunyesning transfer narxini 45 million yevro atrofida baholamoqda. Milan jamoasi ushbu transfer orqali o‘z hujum liniyasini kuchaytirishni reja qilmoqda.
Shu sababli, kelgusi haftalarda muzokaralar davom etishi kutilmoqda. Klub rahbariyati va futbolchi o‘rtasida kelishuvga erishish uchun har ikki tomon ham muhim qarorlar qabul qilishi lozim bo‘ladi.
Futbol bozoridagi vaziyat va raqib klublarning qiziqishi ushbu transferning natijasini belgilab beradi.

Милан выбрал Нуньеса в качестве основного кандидата на нападение
Новый футбольный сезон приближается, и команда Милан работает над усилением своего состава. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного журналиста Джанлуки Ди Марцио, клуб Милан обозначил футболиста Ливерпуля Дарвина Нуньеса в качестве основного кандидата для укрепления своей атакующей линии. В настоящее время переговоры проходят не так легко, так как один из богатых клубов, Аль Хилаль, также проявляет интерес к этому футболисту.
Однако Аль Хилаль пока официально не сделал предложение. Милан же уже связался с 26-летним футболистом.
По данным специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость Дарвина Нуньеса оценивается примерно в 45 миллионов евро. Команда Милан планирует усилить свою атакующую линию через этот трансфер.
По этой причине в ближайшие недели ожидаются продолжение переговоров. Руководство клуба и футболисту необходимо будет принять важные решения для достижения соглашения.
Ситуация на футбольном рынке и интерес со стороны соперничающих клубов определят результат этого трансфера.