Bernardeski: MLS va A Seriya o‘rtasida texnika farqi katta
Bolonya klubi hujumkor yarim himoyachisi Federiko Bernardeski bir necha yil Amerika futbol ligasida o‘ynaganidan so‘ng Italiya chempionatiga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Bernardeski Bolonya jamoasi bilan shartnoma imzoladi. 31 yoshli futbolchi MLS va Italiya chempionati o‘rtasidagi farqlar haqida o‘z fikrini bildirdi.
Bernardeskining so‘zlariga ko‘ra, jismoniy tayyorgarlik borasida MLS va Italiya chempionati o‘rtasida katta farq yo‘q. Biroq, u texnika va taktikaga oid masalalarda farq sezilarli ekanini ta’kidladi.
Uning aytishicha, taktik jihatdan Italiya chempionati dunyodagi eng ilg‘or ligalardan biri hisoblanadi. Bernardeski, shuningdek, MLS va Italiya chempionatini solishtirishni basketbolning Yevroligasi va Amerika chempionatini solishtirishga o‘xshatdi.
Bolonya jamoasi o‘tgan mavsumda Italiya kubogini qo‘lga kiritdi va yangi mavsumda Yevropa Ligasi musobaqasida ishtirok etadi. Klub rahbariyati va futbolchilari oldida joriy mavsumda ham yuqori natijalarga erishish vazifasi turibdi.

Бернарески: между MLS и Серией А большая разница в технике
Клуб Болонья атакующий полузащитник Федерико Бернардецки вернулся в итальянский чемпионат после нескольких лет игры в американской футбольной лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно Бернардецки подписал контракт с командой Болонья. 31-летний футболист высказал свое мнение о различиях между MLS и итальянским чемпионатом.
По словам Бернардецки, в физической подготовке нет большой разницы между MLS и итальянским чемпионатом. Однако он отметил, что различия в технике и тактике заметны.
Он заявил, что с тактической точки зрения итальянский чемпионат является одной из самых передовых лиг в мире. Бернардецки также сравнил сравнение MLS и итальянского чемпионата с сравнением Евролиги по баскетболу и Американской лиги.
Команда Болонья в прошлом сезоне завоевала Кубок Италии и в новом сезоне примет участие в турнире Лиги Европы. Перед руководством клуба и игроками стоит задача добиться высоких результатов и в текущем сезоне.