“Dinamo” besh futbolchisi tibbiy sabab bilan o‘yinda yo‘q
Shanba kuni kechqurun Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasida eng qiziqarli o‘yinlardan biri bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unda “Krasnodar” va “Dinamo” jamoalari o‘zaro kuch sinashadi. “Dinamo” jamoasining rasmiy tarkibida Bitéllo, Maksim Osipenko, Roberto Fernandes, Diego Laksalt va El-Mexdi Mauhub ishtirok etmaydi.
Klub matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, ushbu futbolchilar tibbiyot shtabi qaroriga ko‘ra o‘yinda qatnashmaydi. “Dinamo” jamoasining asosiy tarkibi bilan tanishishni istaganlar yangiliklarimiz orqali bu haqida batafsil ma’lumot olishi mumkin.
Ushbu uchrashuvni kuzatib borishni xohlagan futbol muxlislari uchun esa LiveResult portalida o‘yinning matnli onlayn translyatsiyasi taqdim etiladi. Bu orqali o‘yinning barcha asosiy voqea va tafsilotlaridan xabardor bo‘lib borish mumkin.
Mazkur uchrashuv chempionat jadvalidagi muhim o‘rinlar uchun kurash nuqtai nazaridan ham ahamiyatlidir. Jamoalar tarkibidagi yo‘qotishlar ham uchrashuv natijasiga o‘z ta’sirini ko‘rsatishi mumkin.

“Динамо” пяти футболистов нет в игре по медицинским причинам
В субботу вечером в рамках третьего тура чемпионата России пройдет один из самых интересных матчей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В нем команды “Краснодар” и “Динамо” встретятся в очной борьбе. В официальном составе команды “Динамо” не будут участвовать Бителло, Максим Осипенко, Роберто Фернандес, Диего Лаксальт и Эль-Мехди Маухуб.
По информации пресс-службы клуба, эти футболисты не примут участия в игре по решению медицинского штаба. Те, кто хочет ознакомиться с основным составом команды “Динамо”, могут получить подробную информацию об этом через наши новости.
Для футбольных болельщиков, желающих следить за этой встречей, на портале LiveResult будет представлена текстовая онлайн-трансляция матча. Это позволит быть в курсе всех основных событий и деталей игры.
Данная встреча также важна с точки зрения борьбы за высокие места в таблице чемпионата. Потери в составах команд могут также повлиять на результат матча.