Petrushin: “Krasnodar” chempionlik o‘yinini ko‘rsata olmadi
“Dinamo” jamoasi faxriysi Aleksey Petrushin “Evro-Futbol.Ru” internet nashriga bergan intervyusida “Dinamo”ning “Krasnodar”ga qarshi o‘yinidagi mag‘lubiyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv natijasi haqida so‘ralganda, Petrushin “Krasnodar” g‘alabaga to‘liq munosib bo‘lmadi, deb ta’kidladi. Uning aytishicha, “Dinamo” uchrashuvning har ikkala bo‘limida ham o‘yinni yaxshi boshladi, biroq bu ustunlik uzoqqa cho‘zilmadi.
O‘yin davomida mezbonlar ustunlikni o‘z qo‘liga oldi, lekin “Dinamo” himoyada yomon harakat qilmadi. Petrushin o‘yinda hal qiluvchi vaziyat xato tufayli yuzaga kelganini aytdi.
Moskvalik futbolchilar bu xatoni oldini olishi ham mumkin edi. “Dinamo” darvozaga birorta ham aniq zarba bera olmaganining sababini so‘raganlarida, Petrushin jamoaning hujumda juda sust o‘ynaganini qayd etdi.
Raqib ham “Dinamo”ga imkon bermadi. Ayrim futbolchilar, xususan, Gladyishev o‘zini ko‘rsata olmadi, unga nimadir yetishmadi.
Boshqa hujumchilar ham yetarli yordam ola olmadi, chunki hamkorlari ularga to‘p uzatmadi. O‘yinda Kutytskiyning qoidabuzarligi yuzasidan ham savol bo‘ldi.
Petrushin ushbu vaziyatda yaqqol qoidabuzarlik bo‘lganini, hakam esa uni ko‘rib o‘tkazib yuborganini aytdi. Unga ko‘ra, bu holatda yordamchi hakamlar, xususan, VAR tizimi xodimlari vaziyatni to‘g‘ri baholamagan.
Petrushin “Krasnodar”ning hozirgi o‘yinida o‘tgan mavsumdagi daraja ko‘rinmayotganini, jamoa imkoniyatlarining to‘liq uchdan ikki qismini namoyon qilayotganini ta’kidladi. Uchrashuv uchun “Dinamo”ga baho berar ekan, Petrushin hujum bo‘lmaganini, biroq himoya yaxshi ishlaganini hisobga olib, to‘rt baho qo‘ydi, lekin bu baho ham salbiy nuanslar bilan bo‘lganini aytdi.

Петрушин: “Краснодар” не смог показать чемпионскую игру
Почетный капитан команды “Динамо” Алексей Петрушин в интервью интернет-изданию “Евро-Футбол.Ру” высказал свое мнение о поражении “Динамо” в матче против “Краснодара”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отвечая на вопрос о результате встречи, Петрушин отметил, что “Краснодар” не полностью заслужил победу. По его словам, “Динамо” хорошо начало игру в обоих таймах, но это преимущество не продлилось долго.
В ходе игры хозяева захватили инициативу, но “Динамо” не действовало плохо в защите. Петрушин сказал, что решающий момент в игре возник из-за ошибки.
Московские футболисты могли избежать этой ошибки. Когда их спросили, почему “Динамо” не смогло нанести ни одного точного удара по воротам, Петрушин отметил, что команда очень слабо играла в атаке.
Соперник также не дал “Динамо” шансов. Некоторые футболисты, в частности, Гладийшев, не смогли проявить себя, им чего-то не хватало.
Другие нападающие также не получили достаточной поддержки, так как их партнеры не передавали им мяч. В игре также возник вопрос о нарушении правил со стороны Кутыцкого.
Петрушин сказал, что в этой ситуации было явное нарушение правил, и судья его не заметил. По его словам, в этом случае помощники судьи, в частности, сотрудники системы VAR, неправильно оценили ситуацию.
Петрушин отметил, что в нынешней игре “Краснодара” не видно уровня прошлого сезона, команда демонстрирует лишь две трети своих возможностей. Оценивая матч, Петрушин поставил “Динамо” четверку, учитывая, что атаки не было, но защита сработала хорошо, однако эта оценка также имела негативные нюансы.