Ponomaryov: “Krasnodar” chempionlikdan so‘ng o‘ziga keldi
Sobiq mashhur futbolchi Vladimir Ponomaryov Rossiya Premyer-ligasining shanba kuni o‘tgan “Krasnodar” va “Dinamo” jamoalari o‘rtasidagi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Murad Musayev boshchiligidagi “Krasnodar” jamoasi hujumchi Jon Kordoba tomonidan urilgan yagona gol evaziga 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, “Krasnodar” bu safar avvalgi o‘yinlarga nisbatan yaxshiroq harakat qildi.
Uning ta’kidlashicha, jamoa chempionlikni nishonlagandan so‘ng, endi o‘ziga kelib, yana jiddiy ishlashni boshlagan. Unga ko‘ra, g‘alabadan keyin o‘yinchilarning boshi biroz aylangan edi, biroq faqat o‘tmishdagi yutuqlar bilan yashash mumkin emas.
Shuningdek, Ponomaryov o‘z fikrida, o‘yin natijasi bo‘yicha “Krasnodar” va “Dinamo” o‘rtasida durang adolatli bo‘lgan bo‘lardi, deb hisoblaydi. Unga ko‘ra, har ikkala jamoa ham maydonda birdek harakat qildi va o‘yin teng kurashlarda o‘tdi.
Shu sababli, Ponomaryovning fikricha, bu uchrashuvda durang natija haqiqatga yaqin bo‘lgan bo‘lardi.

Пономарёв: “Краснодар” пришёл в себя после чемпионства
Бывший известный футболист Владимир Пономарёв высказал своё мнение о матче между командами “Краснодар” и “Динамо”, который прошёл в субботу в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что команда “Краснодар” под руководством Мурада Мусаева одержала победу со счётом 1:0 благодаря единственному голу, забитому нападающим Джоном Кордоба. По словам Пономарёва, “Краснодар” в этот раз действовал лучше, чем в предыдущих играх.
Он отметил, что команда после празднования чемпионства теперь пришла в себя и снова начала серьёзно работать. По его словам, после победы у игроков немного закружилась голова, но жить только прошлым успехом нельзя.
Также Пономарёв считает, что по итогам матча ничья между “Краснодаром” и “Динамо” была бы справедливой. По его мнению, обе команды действовали на поле одинаково, и игра прошла в равной борьбе.