Xames Rodriges: Dias uchun Bavariya yaxshi imkoniyat
Kolumbiya terma jamoasi sardori Xames Rodriges o‘z vatandoshi Luis Diasning Bavariya klubiga o‘tishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Myunxenning mashhur futbol klubi o‘tgan oy oxirida Liverpul jamoasidan 28 yoshli qanot hujumchisini sotib olganini e’lon qildi. Ushbu transfer narxi 70 million yevroga baholangan.
Xames Rodrigesning so‘zlariga ko‘ra, Luis Dias to‘g‘ri qaror qabul qilgan. U Bavariya juda yaxshi futbolchini qo‘lga kiritganini, Dias esa jamoaga moslashib, katta foyda keltirishini aytdi.
Rodriges, shuningdek, Bavariya kuchli klub ekanini va Luis Dias uning tarkibida o‘zini ko‘rsata olishini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, Xames Rodriges 2017 yildan 2019 yilgacha ijarada Bavariya safida to‘p surgan.
U asosan Madridning Real klubi futbolchisi bo‘lgan. Joriy yilning yanvar oyidan boshlab Rodriges Meksikaning Leon klubi sharafini himoya qilmoqda.
Shu tariqa, u o‘z tajribasiga asoslanib, Luis Dias uchun Bavariya yaxshi imkoniyat ekanini qayd etdi.

Хамес Родригес: Для Диаса Бавария - хорошая возможность
Капитан сборной Колумбии Хамес Родригес высказал свое мнение о переходе своего соотечественника Луиса Диаса в клуб Бавария. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Знаменитый футбольный клуб из Мюнхена в конце прошлого месяца объявил о покупке 28-летнего крайнего нападающего у команды Ливерпуль. Стоимость этого трансфера оценивалась в 70 миллионов евро.
По словам Хамеса Родригеса, Луис Диас принял правильное решение. Он отметил, что Бавария подписала очень хорошего футболиста, и Диас сможет адаптироваться в команде и принести большую пользу.
Родригес также подчеркнул, что Бавария - сильный клуб, и Луис Диас сможет проявить себя в его составе. Для справки, Хамес Родригес выступал за Баварию на правах аренды с 2017 по 2019 год.
Он в основном был игроком мадридского Реала. С января текущего года Родригес защищает цвета мексиканского клуба Леон.
Таким образом, он, основываясь на своем опыте, отметил, что для Луиса Диаса Бавария - хорошая возможность.