Kordoba g‘alaba golidan so‘ng muxlislarga ruscha minnatdorchilik bildirdi
"Krasnodar" jamoasi hujumchisi Jon Kordoba Moskvaning "Dinamo" jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tgan uchinchi tur uchrashuvidan so‘ng jamoa muxlislariga rus tilida murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida Kordoba 87-daqiqada yagona gol muallifi bo‘ldi va shu tariqa jamoasiga muhim g‘alabani ta’minladi. O‘yindan keyin Jon Kordoba muxlislarga minnatdorchilik bildirib, ularni qo‘llab-quvvatlagani uchun rahmat aytdi.
Shuningdek, u o‘z murojaatida "Oldinga, buqalar" deya jamoasini ruhlantirdi. Kolumbiyalik futbolchi uchun bu gol joriy mavsumdagi birinchi bo‘lib, u shu paytgacha beshta o‘yinda ishtirok etgan, jumladan, Rossiya Superkubogi uchrashuvida ham maydonga tushgan.
Shuningdek, Kordoba bir marta golga assistentlik qilgan. Uning barcha samarali harakatlari Rossiya Premyer-ligasi doirasidagi o‘yinlarda qayd etilgan.
Kordoba jamoaning asosiy hujumchilaridan biri bo‘lib, har bir uchrashuvda o‘zini ko‘rsatishga harakat qilmoqda. Uning bu goli jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ldi va muxlislar tomonidan yuqori baholandi.

Кордоба после победы поблагодарил болельщиков на русском языке
"Краснодар" нападающий Хон Кордоба обратился к болельщикам команды на русском языке после матча третьего тура против московского "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе матча Кордоба стал единственным автором гола на 87-й минуте и тем самым обеспечил важную победу своей команде. После игры Хон Кордоба поблагодарил болельщиков и сказал спасибо за поддержку.
Кроме того, он в своем обращении вдохновил команду словами "Вперед, быки". Для колумбийского футболиста этот гол стал первым в текущем сезоне, он до этого участвовал в пяти матчах, включая встречу за Суперкубок России.
Также Кордоба один раз ассистировал при голе. Все его результативные действия были зафиксированы в матчах Российской Премьер-лиги.
Кордоба является одним из основных нападающих команды и старается проявить себя в каждом матче. Этот гол стал важным для команды и был высоко оценен болельщиками.