Rossiya chempionatining uchinchi turida Moskvaning Spartak jamoasi Samarada Tolyatti shahri vakili bo‘lgan Akron jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Euro-Futbol. Ru nashri bu uchrashuvda har ikki jamoaning asosiy tarkibi qanday bo‘lishi mumkinligini taxmin qildi.
Akron jamoasining ehtimoliy tarkibi quyidagicha: darvozabon Gudiev, himoyachilar Roberto Fernandes, Bokoev, Nedelcharu, Savichev, yarim himoyachilar Lonchar, Djurasovich, Djakovats, hujumchilar Boldyrev, Dzyuba va Pestryakov. Spartak jamoasi esa quyidagi futbolchilar bilan maydonga chiqishi mumkin: darvozabon Maksimenko, himoyachilar Ryabchuk, Babich, Litvinov, Denisov, yarim himoyachilar Umyarov, Martins, Barco, Jedson, hujumchilar Solari va Ugalde.
Akron safida Xetag Khosonov jarohati sababli o‘yinda ishtirok eta olmaydi. Spartak jamoasida esa Marquinhos va Zabolotny qizil kartochka olgani uchun diskvalifikatsiya qilingan.
Shuningdek, Bongonda ham jarohati tufayli maydonga tusha olmaydi. Uchrashuvda Spartak safida Jedson Fernandesh asosiy tarkibda maydonga tushadimi yoki yo‘q, hali noma’lum.
Bu borada yakuniy qarorni bosh murabbiy Deyan Stankovich qabul qiladi. Uning asosiy tarkibda boshlash ehtimoli teng – 50 foiz.
Taxminlarga ko‘ra, Jedson ilk daqiqalardan maydonga tushishi mumkin. Chempionatning avvalgi turida Akron Sochini yirik hisobda 4:0 hisobida mag‘lub etgan, Spartak esa Baltikadan 0:3 hisobida yutqazgan edi.
Kubok bahslarida esa Akron aynan Baltikani 2:1 hisobida yutdi, Spartak esa Rostovni 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Kutilayotgan uchrashuv bugun, 3-avgust kuni, soat 13:30 da Samaradagi Solidaritet Samara Arenada boshlanadi.

Акрон – Спартак встрече Джедсон начнет в основном составе?
В третьем туре чемпионата России московская команда Спартак выйдет на поле против команды Акрон из города Тольятти в Самаре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Издание Euro-Futbol.Ru предположило, каким может быть основной состав обеих команд в этой встрече.
Вероятный состав команды Акрон выглядит следующим образом: вратарь Гудиев, защитники Роберто Фернандес, Бокоев, Неделчару, Савичев, полузащитники Лончар, Джурасович, Дьяковац, нападающие Болдырев, Дзюба и Пестряков. Команда Спартак может выйти на поле с такими футболистами: вратарь Максименко, защитники Рябчук, Бабич, Литвинов, Денисов, полузащитники Умяров, Мартинс, Барко, Джедсон, нападающие Солари и Угальде.
В составе Акрона Хетаг Хосонов не сможет участвовать в игре из-за травмы. В команде Спартак дисквалифицированы Маркиньос и Заболотный за красные карточки.
Также Бонгонда не сможет выйти на поле из-за травмы. Встреча еще неясно, выйдет ли Джедсон Фернандеш в основном составе Спартака или нет.
Окончательное решение по этому вопросу примет главный тренер Деян Станкович. Вероятность его выхода в основном составе равна 50 процентам.
По предположениям, Джедсон может выйти на поле с первых минут. В предыдущем туре чемпионата Акрон разгромил Сочи со счетом 4:0, а Спартак проиграл Балтике со счетом 0:3.
В кубковых матчах Акрон обыграл Балтику со счетом 2:1, а Спартак победил Ростов со счетом 2:0. Ожидаемая встреча начнется сегодня, 3 августа, в 13:30 на стадионе Солидаритет Самара в Самаре.