пасмурно ветер 2.9 м/с, ЮВ
Braziliyaning "Flamengo" klubi hujumchisi Mateus Gonsalves Rossiya chempionatining yetakchi jamoalaridan biriga o‘tishi mumkinligi haqida xabar berildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda insayder Pablo Rui o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasi orqali ma’lumot berdi. Jurnalistning yozishicha, 19 yoshli futbolchiga Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi qiziqish bildirgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, "Zenit" rahbariyati Gonsalvesni qo‘lga kiritish uchun "Flamengo" klubiga futbolchi Robert Renanni taklif qilmoqchi. Shuningdek, Mateus Gonsalvesga Moskvaning "CSKA" klubi ham qiziqmoqda.
Ayni paytda Mateus Gonsalves "Flamengo" bilan 2027 yilgacha amaldagi shartnomaga ega. Transfermarkt mutaxassislari yosh hujumchining narxini besh million yevro atrofida baholamoqda.
Futbolchining kelajagi borasida hozircha aniq qaror qabul qilinmagan, biroq unga nufuzli klublardan qiziqish ortib bormoqda. Shu sababli uning faoliyatida muhim o‘zgarishlar bo‘lishi mumkin.
"Manchester Siti" bosh murabbiyi Xosep Gvardiola so‘nggi matbuot anjumanida "Liverpul"ga qarshi o‘yinda yuz bergan muhim vaziyatlardan biriga yana qaytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar

Зенит и ЦСКА интересуются Матеусом Гонсалвешем
Сообщается, что нападающий бразильского клуба "Фламенго" Матеус Гонсалвес может перейти в одну из ведущих команд российского чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом инсайдер Пабло Руй сообщил на своей странице в социальных сетях. По словам журналиста, 19-летним футболистом заинтересован санкт-петербургский "Зенит".
Согласно информации, руководство "Зенита" хочет предложить клубу "Фламенго" футболиста Роберта Ренанна в обмен на Гонсалвеса. Также на Матеуса Гонсалвеса проявляет интерес московский "ЦСКА".
В настоящее время Матеус Гонсалвес имеет действующий контракт с "Фламенго" до 2027 года. Специалисты Transfermarkt оценивают молодого нападающего в около пять миллионов евро.
На данный момент окончательное решение о будущем футболиста не принято, однако интерес со стороны престижных клубов продолжает расти. Поэтому в его карьере могут произойти важные изменения.