Sobiq “Baltika” futbolchisi Denis Terentyev o‘zining sobiq jamoasining Rossiya oliy ligasidagi yangi mavsumdagi ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, bosh murabbiy Talalayev boshchiligidagi “Baltika” jamoasi dastlabki ikki turda to‘rt ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi. Denis Terentyevning aytishicha, bu safar “Baltika” jamoasining musobaqadan chiqib ketmaslik uchun imkoniyatlari yuqoriroq.
Uning fikriga ko‘ra, mag‘lubiyatlar bo‘lishi tabiiy, biroq bunday holatlarni mardlik bilan yengib o‘tish lozim. Agar jamoa qiyinchiliklarga bardosh bersa va harakatini davom ettirsa, oldinda muammolar bo‘lmaydi.
Keyingi, uchinchi tur doirasida “Baltika” o‘z maydonida “Orenburg” jamoasini qabul qiladi. Ushbu uchrashuv 3-avgust, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi va soat 15:45da boshlanadi.
Mazkur uchrashuv Kaliningrad shahridagi stadionda o‘tkaziladi. Shu bilan birga, futbol ishqibozlari ushbu bahsni “Match TV” telekanali orqali tomosha qilishlari mumkin.
Yangi mavsumda “Baltika” jamoasi o‘z oldiga yuqori maqsadlar qo‘ygan va muxlislar jamoaning muvaffaqiyatli ishtirok etishiga umid qilmoqda.

Денис Терентьев оценил возможности нового сезона "Балтики"
Бывший футболист «Балтики» Денис Терентьев высказал свое мнение о участии своей бывшей команды в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что команда «Балтика» под руководством главного тренера Талалаева смогла набрать четыре очка в первых двух турах. По словам Дениса Терентьева, на этот раз у команды «Балтика» больше шансов не вылететь из турнира.
По его мнению, поражения — это естественно, но такие ситуации необходимо преодолевать с мужеством. Если команда выдержит трудности и продолжит свои усилия, впереди не будет проблем.
В следующем, третьем туре «Балтика» примет команду «Оренбург» на своем поле. Этот матч состоится 3 августа, в воскресенье, и начнется в 15:45.
Данная встреча пройдет на стадионе в Калининграде. Кроме того, футбольные болельщики смогут посмотреть этот матч по телеканалу «Матч ТВ».
В новом сезоне команда «Балтика» поставила перед собой высокие цели, и болельщики надеются на успешное участие команды.