Balaxnin: Rostov mag‘lubiyatiga jamoaning o‘zi sababchi
Rossiyalik taniqli murabbiy Sergey Balaxnin, o‘z vaqtida "Rostov" jamoasini boshqargan, "Krylya Sovetov"ga qarshi o‘yindagi yirik mag‘lubiyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turi doirasida bo‘lib o‘tdi va Samaradan kelgan mehmonlar foydasiga 4:1 hisobida yakunlandi. Sergey Balaxninning so‘zlariga ko‘ra, agar bunday yirik mag‘lubiyat yuz bersa, demak, jamoa bunga sababchi bo‘lgan.
Uchrashuvda "Krylya Sovetov" jamoasi ko‘p imkoniyatlarga ega bo‘lmagan bo‘lsa-da, urilgan gollar tasodifiy emas edi. Bir nechta standart vaziyatlar va bir necha hujumlar natijasida gollar kiritildi.
Jumladan, darvozabon tomonidan boshlangan hujum ham natija berdi. Unga ko‘ra, bunday vaziyatlar o‘yinda ko‘p kuzatildi.
Shuningdek, "Rostov" jamoasi bosh murabbiyi Jonatan Alba qo‘l ostidagi futbolchilar chempionatning dastlabki uch uchrashuvida ham ochko to‘play olmadi. Avvalgi o‘yinlarda ham "Rostov" "Zenit"ga 1:2, Moskvaning "Dinamo" jamoasiga esa 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.

Баляхнин: Команда сама виновата в поражении от Ростова
Известный российский тренер Сергей Балахнин, который в свое время возглавлял команду "Ростов", высказал мнение о крупном поражении в матче против "Крыльев Советов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла в рамках третьего тура Российской Премьер-Лиги и завершилась со счетом 4:1 в пользу гостей из Самары. По словам Сергея Балахнина, если такое крупное поражение произошло, значит, команда сама в этом виновата.
Хотя команда "Крылья Советов" не имела много возможностей в матче, забитые голы не были случайными. Голы были забиты в результате нескольких стандартных ситуаций и атак.
В частности, атака, начатая вратарем, также принесла результат. По его словам, такие ситуации часто наблюдались в игре.
Кроме того, главный тренер "Ростова" Джонатан Альба и его подопечные не смогли набрать очки в первых трех матчах чемпионата. В предыдущих играх "Ростов" проиграл "Зениту" со счетом 1:2 и московскому "Динамо" со счетом 0:1.