Stankovich: Xlusevichning chetlatilishi jiddiy xato bo‘ldi
“Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovich himoyachi Daniil Xlusevichning maydondan chetlatilishi yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning birinchi taymi yakuniga yetayotganida, “Spartak” hamda “Akron” o‘rtasidagi o‘yinda Xlusevich qisqa vaqt ichida ketma-ket ikkita sariq kartochka oldi. Natijada, u maydonni tark etishga majbur bo‘ldi.
Stankovich matbuot anjumanida bu holatga munosabat bildirib, quyidagilarni aytdi: “Bu darajadagi o‘yinlarda juda qisqa fursatda ikki marta ogohlantirish olish mumkinmi, bilmayman. Balki, kimdir uchun bu oddiy holatdir, lekin men bunday deb hisoblamayman.
Yuqori darajadagi bellashuvlarda bunga yo‘l qo‘yib bo‘lmaydi”, — dedi murabbiy. Joriy mavsumda Daniil Xlusevich barcha musobaqalarda jami to‘rtta uchrashuvda ishtirok etib, bir marotaba raqib darvozasini ishg‘ol qilgan.
Keyingi turda “Spartak” Rossiya chempionatida “Lokomotiv” jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Murabbiy va jamoa navbatdagi o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Станкович: Отстранение Хлусевича было серьезной ошибкой
Главный тренер команды "Спартак" Деян Станкович высказал свое мнение о удалении защитника Даниила Хлусевича с поля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Когда первый тайм матча между "Спартаком" и "Акроном" подходил к концу, Хлусевич получил за короткий промежуток времени два желтых карточки. В результате он был вынужден покинуть поле.
Станкович на пресс-конференции прокомментировал эту ситуацию, сказав: "Я не знаю, возможно ли получить два предупреждения за такой короткий срок в играх такого уровня. Возможно, для кого-то это обычное дело, но я так не считаю.
В соревнованиях высокого уровня это недопустимо", — сказал тренер. В текущем сезоне Даниил Хлусевич принял участие в четырех матчах во всех турнирах и один раз поразил ворота соперника.
В следующем туре "Спартак" проведет матч против команды "Локомотив" в чемпионате России. Тренер и команда серьезно готовятся к следующей игре.