“Spartak” futbol klubi sobiq prezidenti Andrey Chervichenko Rossiya chempionatining yakshanba kuni o‘tgan o‘yinida jamoaning ishtirokini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Samarada bo‘lib o‘tdi va 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi. Birinchi bo‘limning oxirida “qizil-oq”lar tarkibi Daniil Xlusevich maydondan chetlatilgach, bir kishi kam bo‘lib qoldi.
Chervichenkoning so‘zlariga ko‘ra, “Akron” ushbu o‘yinda mag‘lubiyatga loyiq emas edi. U “Spartak”ning yangi mavsumdagi o‘yinini “anglashilmovchilik” deb atadi.
Uning fikricha, maydonda ikki futbolchi yugurmoqda, biri 20 million, ikkinchisi esa 27 millionga baholangan. Biroq ular bilan “Akron” futbolchilari o‘rtasida katta farq ko‘rinmayapti.
Chervichenko ta’kidlashicha, butun “Akron” jamoasining qiymati deyarli “Spartak”ning bir futbolchisi qiymatiga teng, lekin o‘yinda “Akron” ustunlik qildi. Chervichenko “Spartak” kabi katta byudjetga ega klubning “Akron”ni yengishga qodir jamoa tuza olmasligidan hayratda ekanini bildirgan.
Uning aytishicha, “Akron” hali top-divizionda ikkinchi mavsumini o‘tkazayotgan bo‘lsa-da, o‘yinda “Spartak”dan ustun chiqdi.

Червиченко: Бюджет Спартака большой, но Акрон оказался сильнее
Бывший президент футбольного клуба "Спартак" Андрей Червиченко оценил участие команды в матче, прошедшем в воскресенье в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла в Самаре и завершилась вничью 1:1. В конце первого тайма "красно-белые" остались в меньшинстве после удаления Данила Хлусевича.
По словам Червиченко, "Акрон" не заслуживал поражения в этом матче. Он назвал игру "Спартака" в новом сезоне "недоразумением".
По его мнению, на поле бегают два футболиста, один из которых оценен в 20 миллионов, а другой — в 27 миллионов. Однако между ними и игроками "Акрона" не видно большой разницы.
Червиченко подчеркивает, что стоимость всей команды "Акрон" почти равна стоимости одного футболиста "Спартака", но в игре "Акрон" был сильнее. Червиченко выразил удивление тем, что клуб с таким большим бюджетом, как "Спартак", не может собрать команду, способную победить "Акрон".
Он отметил, что, хотя "Акрон" проводит свой второй сезон в высшем дивизионе, в игре он оказался сильнее "Спартака".