Maksim Petrov: G‘alabali gol Ilya Petrov uzatmasidan keldi
«Baltika» va «Orenburg» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda eng yaxshi futbolchi deb topilgan Maksim Petrov o‘yindan keyingi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv juda jonli va hayajonli o‘tdi. Maksim Petrov ushbu g‘alabani Ilya Anatolyevich Myasnikovga bag‘ishlashini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Rostexarena»dagi muhit o‘ziga xos va juda hissiyotli bo‘ldi. Petrov jamoasi uch ochko qo‘lga kiritganidan juda xursand ekanini bildirdi.
G‘alaba keltirgan gol haqida so‘z yuritganda, Maksim Petrov jamoadoshi Ilya Petrovning aniq va yaxshi uzatmasini alohida e’tirof etdi. Uning aytishicha, ustalik bilan berilgan pasdan so‘ng to‘pni qabul qilib, darvozaga yo‘llash qiyin bo‘lmagan.
O‘yinda eng esda qolarli lahzalar haqida so‘ralganda, Petrov uchun eng muhim narsa – jamoaning g‘alabasi va urilgan uchta gol bo‘ldi. U barcha futbolchilar hamjihatlikda harakat qilganini va natijadan mamnunligini bildirdi.
O‘yin oxirida g‘alabani saqlab qolish borasida shubhalar bo‘lganmi, degan savolga Petrov shunday javob berdi: jamoada hech qanday ikkilanish bo‘lmagan. Ularning fikricha, raqibga ikki gol o‘tib ketishga yo‘l qo‘yib yuborilgan bo‘lsa-da, yakunda natijani o‘z foydalariga hal qilishga muvaffaq bo‘lishdi.
Shu tariqa, «Baltika» muhim uch ochkoni qo‘lga kiritdi va futbolchilar ushbu natijadan mamnun bo‘lishdi.

Максим Петров: Победный гол пришел от передачи Ильи Петрова
Максим Петров, признанный лучшим футболистом в матче между командами «Балтика» и «Оренбург», поделился своими впечатлениями после игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла очень живо и захватывающе. Максим Петров отметил, что эту победу он посвящает Илье Анатольевичу Мясникову.
По его словам, атмосфера на «Ростехарене» была уникальной и очень эмоциональной. Петров заявил, что он очень рад, что его команда заработала три очка.
Говоря о голе, который принес победу, Максим Петров особо отметил точную и хорошую передачу своего товарища по команде Ильи Петрова. По его словам, после мастерски сделанного паса было несложно принять мяч и отправить его в ворота.
Когда его спросили о самых запоминающихся моментах игры, Петров сказал, что для него самое важное – это победа команды и три забитых гола. Он отметил, что все футболисты действовали слаженно и был доволен результатом.
На вопрос, были ли сомнения по поводу сохранения победы в конце игры, Петров ответил, что в команде не было никаких колебаний. По их мнению, хотя сопернику удалось забить два гола, в конечном итоге они смогли решить исход матча в свою пользу.