Semak Sobolevning o‘yindagi harakatlarini yuqori baholadi
"Zenit" jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak o‘z jamoasi hujumchisi Aleksandr Sobolevning CSKAga qarshi o‘yindagi harakatlarini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U, shuningdek, futbolchining navbatdagi uchrashuvda asosiy tarkibda maydonga tushish imkoniyati bor-yo‘qligi haqidagi savolga ham javob berdi. Aleksandr Sobolev mazkur uchrashuvda penaltini aniq amalga oshirib, hisobni tenglashtirdi.
O‘yin 1:1 hisobida yakunlandi. Sergey Semak o‘z intervyusida Aleksandrning o‘yindagi ishtirokini ijobiy baholab, uning kelgusi o‘yinda asosiy tarkibda maydonga tushishi masalasi mashg‘ulotlar haftasi qanday o‘tishiga bog‘liq bo‘lishini ta’kidladi.
Murabbiy so‘zlariga ko‘ra, qaror jamoaning umumiy holati va raqibga qarab qabul qilinadi. Keyingi turda "Zenit" jamoasi safarda "Axmat" klubiga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu uchrashuv 9 avgust kuni Grozniy shahrida bo‘lib o‘tadi. Jamoa navbatdagi o‘yinga puxta tayyorgarlik ko‘rmoqda va murabbiy tarkibni aniqlashda futbolchilarning jismoniy holati hamda raqibning o‘yin uslubini inobatga olishini aytdi.

Семак высоко оценил действия Соболева в игре
Главный тренер команды "Зенит" Сергей Семак высоко оценил действия своего нападающего Александра Соболева в игре против ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он также ответил на вопрос о том, есть ли у футболиста возможность выйти в основном составе в следующем матче. Александр Соболев точно реализовал пенальти в этом матче, сравняв счет.
Игра завершилась со счетом 1:1. Сергей Семак в своем интервью положительно оценил участие Александра в игре и отметил, что вопрос о его выходе в основном составе в следующем матче будет зависеть от того, как пройдет неделя тренировок.
По словам тренера, решение будет приниматься в зависимости от общего состояния команды и соперника. В следующем туре команда "Зенит" сыграет на выезде против клуба "Ахмат".
Этот матч пройдет 9 августа в городе Грозный. Команда тщательно готовится к следующей игре, и тренер сказал, что при определении состава будет учитываться физическое состояние футболистов и стиль игры соперника.