“O‘yinning eng yaxshi futbolchisi deb topilgan Moizes «Zenit» va «CSKA» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvdan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv yakunida yuzaga kelgan vaziyat, sariq kartochka va bosh hakam bilan bo‘lgan bahs haqida savolga javob berar ekan, Moizes quyidagilarni aytdi: “Hakamlik haqida gapirish oson emas. Bugun juda ko‘p holatlarda futbolchi raqibga biroz tegsa ham darhol hushtak chalindi.
Aslida, «Zenit»ga bu kerak emas, ularning tarkibida yaxshi futbolchilar bor, jamoa kuchli. Tomoshabinlar chiptaga pul to‘lab, chiroyli va sifatli futbol ko‘rishni istaydi.
Bugun hakam superderbini buzdi. Biz qarshi hujum qilayotganimizda, raqib bilan to‘qnashuv bo‘ldi, hakam yaqinlashib, futbolchimizga ‘tur, tur’ dedi.
Nega qoidani buzgan futbolchiga sariq kartochka bermaydi? Men unga ‘ber, ber’ dedim, u esa menga sariq kartochka ko‘rsatdi.” Moizes, shuningdek, har ikki jamoani ham tabriklash mumkinligini, ular oxirigacha kurashganini ta’kidladi.
Uning fikricha, futbolchilar va murabbiylar ham hakam bugungi bahsda o‘yinga salbiy ta’sir ko‘rsatgan deb hisoblaydi. CSKA jamoasining muhim g‘alabani saqlab qola olmagani sabablari haqida gapirar ekan, Moizes shunday dedi: “Birinchi bo‘limda jamoamiz juda yaxshi va munosib o‘ynadi.
Balki, bizda bo‘lgan imkoniyatlardan to‘liq foydalana olmadik. Lekin tan olish kerak, biz «Zenit»ga qarshi o‘ynadik.
Ular o‘yin oxirida uch nafar tajribali hujumchini maydonga tushirdi. «Zenit» har doim kuchli jamoa bo‘lib kelgan, bu yerda o‘ynash juda qiyin.
Jamoamizni bir ochko bilan tabriklayman. Endi dam olib, navbatdagi o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘ramiz.”

Моизес: Решения судей негативно сказались на супердерби
“Лучшим игроком матча был признан Моизес, который поделился своими мыслями после встречи между командами «Зенит» и «ЦСКА». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отвечая на вопрос о ситуации, возникшей в конце матча, о желтой карточке и споре с главным судьей, Моизес сказал следующее: “Говорить о судействе не просто. Сегодня в очень многих случаях, если игрок немного задел соперника, сразу же звучал свисток.
На самом деле, «Зениту» это не нужно, у них есть хорошие футболисты, команда сильная. Зрители платят за билеты, чтобы увидеть красивый и качественный футбол.
Сегодня судья испортил супердерби. Когда мы атаковали, произошел столкновение с соперником, судья подошел и сказал нашему игроку ‘вставай, вставай’.
Почему он не дает желтую карточку нарушившему правило игроку? Я сказал ему ‘дай, дай’, а он показал мне желтую карточку.” Моизес также отметил, что можно поздравить обе команды, которые боролись до конца.
По его мнению, футболисты и тренеры также считают, что судья негативно повлиял на игру в сегодняшнем матче. Говоря о причинах, по которым команда ЦСКА не смогла удержать важную победу, Моизес сказал: “В первом тайме наша команда играла очень хорошо и достойно.
Возможно, мы не полностью воспользовались имеющимися возможностями. Но нужно признать, что мы играли против «Зенита».
Они в конце игры выпустили троих опытных нападающих. «Зенит» всегда был сильной командой, здесь играть очень трудно.