Zenit peshqadam Lokomotivdan to‘rt ochko ortda qoldi
“Zenit” jamoasi Rossiya oliy ligasining yangi mavsumini muvaffaqiyatli boshlashni mo‘ljallagandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, o‘tgan uch uchrashuvda Sergey Semak boshchiligidagi jamoa atigi besh ochko jamg‘ardi. “Ko‘k-oq-ko‘k”lar dastlab “Rostov”ni ikki bir hisobida mag‘lub etdi.
Shundan so‘ng, “Rubin” bilan ikki ikki hisobida va CSKA bilan bir bir hisobida durang o‘ynadi. Ayni paytda “Zenit” chempionat peshqadamidan to‘rt ochkoga ortda qolmoqda.
Turnir jadvalining yuqori pog‘onasida “Lokomotiv” jamoasi joylashgan bo‘lib, hozircha biror marta ham mag‘lub bo‘lmadi yoki ochko yo‘qotmadi. O‘tgan mavsumda “Zenit” chempionatda ikkinchi o‘rinni egallagan edi.

Зенит отстает от Локомотива на четыре очка
Команда "Зенит" планировала успешно начать новый сезон Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако за последние три матча команда под руководством Сергея Семака набрала всего пять очков. "Сине-бело-голубые" сначала одержали победу над "Ростовом" со счетом 2:1.
Затем они сыграли вничью с "Рубином" 2:2 и с ЦСКА 1:1. В настоящее время "Зенит" отстает от лидера чемпионата на четыре очка.
На верхней строчке турнирной таблицы расположилась команда "Локомотив", которая пока ни разу не проиграла и не потеряла очков. В прошлом сезоне "Зенит" занял второе место в чемпионате.
Тем не менее, команда была непрерывным чемпионом Российской Премьер-Лиги на протяжении последних шести лет. В следующем туре "Зенит" сыграет дома против команды "Ахмат".