Brayan Xil yangi mavsumda kamida o‘n gol urishni maqsad qildi
"Baltika" klubi hujumchisi Brayan Xil joriy Rossiya Premyer-ligasi mavsumida necha gol urishni maqsad qilgani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, har bir mavsum oldidan o‘ziga o‘n yoki undan ortiq gol urishni maqsad qilib qo‘yadi. Biroq bu natijaga erishish uchun ko‘p mehnat qilish zarurligini ta’kidladi.
Brayan Xil o‘z so‘zida, bunga erishishda unga Yaratgan yordam berishiga ishonishini ham aytib o‘tdi. Shuningdek, Brayan Xil o‘z natijalari jamoa a’zolari bilan hamkorlikda erishilishini ta’kidladi.
Uning fikricha, hujumchining muvaffaqiyati ko‘p jihatdan jamoadoshlarining o‘yinga qo‘shgan hissasiga bog‘liq. Ma’lumot uchun, El-Salvador terma jamoasi futbolchisi Brayan Xil 2025 yil qishida "Baltika" klubiga kelib qo‘shilgan.
O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, uning jamoasi PARI Ligasi chempionligini qo‘lga kiritib, Rossiya elita divizionida ishtirok etish huquqini oldi. Yangi mavsumda Brayan Xil Moskvaning "Dinamo" va "Orenburg" jamoalariga qarshi o‘yinlarda bittadan gol urishga muvaffaq bo‘ldi.

Брайан Хилл в новом сезоне поставил цель забить как минимум десять голов
"Балтика" клуба нападающий Брайан Хил поделился своим мнением о том, сколько голов он планирует забить в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, перед каждым сезоном он ставит перед собой цель забить десять или более голов. Однако он подчеркнул, что для достижения этого результата необходимо много работать.
Брайан Хил также отметил, что верит, что в этом ему поможет Создатель. Кроме того, Брайан Хил подчеркнул, что его результаты будут достигнуты в сотрудничестве с членами команды.
По его мнению, успех нападающего во многом зависит от вклада его товарищей по команде в игру. Для справки, футболист сборной Эль-Сальвадора Брайан Хил присоединился к клубу "Балтика" зимой 2025 года.
По итогам прошлого сезона его команда завоевала чемпионство в PARI Лиге и получила право участвовать в элитном дивизионе России. В новом сезоне Брайан Хил смог забить по голу в матчах против московского "Динамо" и "Оренбурга".